BitcoinHaberler

Bitcoin ATM’lerinde Yaşanan Dolandırıcılık Vakaları Market Sahibini İsyan Ettirdi!

Birçok insan hala yüksek kazanç vaatleriyle kandırılarak mağdur ediliyor.

Dünya üzerinde sayıları 7 bin 500’ü bulan Bitcoin ATM’leri zaman zaman çeşitli dolandırıcılık eylemleriyle gündeme geliyor. Kanada’nın Manitoba eyaletinin başkenti Winnipeg’de yaşanan olay da bunlardan biri. Bir marketin içinde yer alan ATM’de o kadar çok dolandırıcılık vakası yaşandı ki market sahibi sonunda isyan etti ve çareyi ATM’nin üzerine kocaman bir uyarı yazısı asmakta buldu.

Her hafta birkaç kişinin mağdur edilmesine ve deneyimsiz yatırımcıların dolandırıcıların tuzağına düşerek çok fazla maddi kayıp yaşamasına daha fazla seyirci kalamayan market sahibi şahit olduğu olaylardan duyduğu üzüntü yüzünden ATM’nin sahibine cihazı dükkandan alması için şikayette bulunduğunu dile getirdi.

Dolandırıcıların kendilerini devlet görevlisi olarak tanıtarak insanları tuzağa düşürdüğü belirtilirken söz konusu olayın Alberta eyaletinde yaşanan başka bir hadiseyle ilgili olabileceği üzerinde duruluyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu