BitcoinHaberler

Bitcoin ATM’sini Çaldılar!

Kripto para birimlerine yönelik suçlar artıyor.

Dünya çapında kripto paralara yönelik faaliyetler arttıkça, bunlara ilişkin suçlarda da doğru orantılı bir artış oluyor.

Dünya çapında yaklaşık 30.000 Bitcoin ATM’si bulunurken, bunların %87’si ABD’de kalanların büyük bir kısmı da Avrupa’da bulunuyor.

Bitcoin ATM’lerinin sayısındaki hızlı artış devam ederken, İspanya’da bir Bitcoin ATM’sinin çalındığı belirtildi.

Barselona’da gerçekleşen olay 12 Kasım günü 03.00 sularında meydana geldi. Grayscale Bitcoin Trust’a ait bir borsanın çıkışında bulunan ATM’nin 6 soyguncu tarafından çalındığı belirtildi.

Polis soruşturma hakkında açıklama yapmazken, ATM’nin içerisinde ne kadar nakit para olduğu da açıklanmadı.

İspanya’da hali hazırda 158 Bitcoin ATM’si bulunuyor. Türkiye’de ise bu sayının 9 olduğu biliniyor.

Bitcoin ATM’leri kullanıcıların nakit para karşılığında kripto para satın almasına imkan tanıdığı için giderek popüler hale geliyor. ABD’de benzin istasyonları ve marketlerde giderek yaygınlaşan ATM’lerin kripto paraların benimsenmesinde ve tabana yayılmasında büyük bir rolü olabileceği değerlendiriliyor.

Kullanıcıların sadece bir cep telefonu numarası kullanarak bu ATM’ler aracılığıyla belirli miktarlardaki transferleri gerçekleştirebilmeleri KYC ve AML gereksinimlerini karşılamaması bakımından eleştiriliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu