Ana SayfaAltcoinBitcoin Ayı Piyasası Bank of America'yı da Vurdu! Yüzde 50 Küçülme Yaşandı!

Bitcoin Ayı Piyasası Bank of America’yı da Vurdu! Yüzde 50 Küçülme Yaşandı!

Takip et

Bitcoin (BTC) ve kripto para birimlerindeki düşüşler yatırımcıların büyük miktarlarda zararlar etmesine neden olurken bir yandan da kurumsal taraftaki piyasa oyuncularını da etkiliyor.

Bloomberg yayınladığı bir haberinde, kripto para piyasasındaki uzun süredir yaşanan düşüşlerin bankaların kripto kullanıcı sayısını da etkilediğini yazdı.

Bankaların Kripto Para Kullanıcı Sayısı Azalıyor!

Bloomberg’e göre Bank of America‘daki aktif kripto para birimi kullanıcılarının sayısı yaşanan düşüşlerle birlikte yarıdan fazla azaldı.

Haberde, bankaların kripto para kullanıcı sayısının BTC ve diğer kripto paraların Kasım 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştığı zaman 1 milyondan fazla olduğu belirtildi.

Ancak bu sayı Mayıs ayında 500.000’in altına düştü.

Bitcoin ve altcoinlerin ATH’lerinden bu yana değer kayıpları yaşadığını söyleyen Bank of America yetkilisi, “BTC ve altcoinlerin fiyatında ciddi bir düşüş oldu.” dedi.

Bankanın kıdemli ekonomisti David Tinsley’in de aralarında bulunduğu Bank of America Enstitüsü ekibi hazırladıkları raporda, kripto para piyasalarının kripto fiyatlarındaki keskin düşüşler ve bazı stablecoin’lerin çöküşüyle ​​sarsıldığını yazdı.

“Kripto para birimleri başka riskli varlıklar gibi, FED’in ve farklı merkez bankalarının enflasyondaki artışı yavaşlatmak için faiz oranlarını yükselttiği daha sıkı bir para politikasının olduğu ortamdan zarar gördü ve düşüşler yaşadı.

Kripto para birimlerinin piyasa değeri, Kasım 2021’deki yaklaşık 3 trilyon dolarlık zirveden 1 trilyon doların altına düştü.”

Kripto para piyasasındaki düşüşünün ABD ekonomisine zarar vermeyebileceğini ve kripto yatırımlarının ABD’li ailelerinin parasal varlıklarının %1’inden daha azını oluşturduğunu belirten Bank of America ekibi, “Nispeten az sayıda kişi, kripto paralarını güvenilir ve uzun vadeli bir yatırım aracı olarak görüyor” dedi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları