Bitcoin

Bitcoin Balinası 158 Milyon Dolarlık BTC’yi Kripto Para Borsasına Taşıdı!

Büyük bir Bitcoin balinası, akşam saatlerinde yüklü miktarda BTC'yi özel cüzdanından Coinbase borsasına taşıdı.

Anonim bir kripto para cüzdanından 158.3 milyon dolarlık Bitcoin, kripto para borsası Coinbase’e transfer edildi.

158 Milyon Dolarlık Bitcoin Transferi Yapan Balina Toplamda 0.22 Dolar İşlem Ücreti Ödedi

Büyük miktardaki Bitcoin transferi Türkiye saati ile 18:41’de gerçekleşti. Transfer işlemi için söz konusu kripto para balinası toplamda 0.22 dolar işlem ücreti ödedi. Transfer ile birlikte toplamda 4.110 adet BTC, Coinbase borsasına taşındı.

Dış cüzdanlardan kripto para borsalarına yapılan balina transferleri genellikle ayı lehine bir işaret olarak değerlendiriliyor. Kripto para dünyasında büyük oynayan yatırımcıların önemli bir kısmı varlıklarını donanım cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Donanım cüzdanları, sıcak cüzdanlar olan kripto para borsası cüzdanlarına göre daha iyi bir güvenlik vaat ediyor. Donanım cüzdanlarında yatırımcıların özel anahtarları offline bir şekilde saklanıyor ve bu sayede hacklenme olaylarından en az seviyede etkileniyor.

Balina yatırımcılar Bitcoin’lerini kripto para borsalarına gönderdiklerinde bu durum genellikle likidite aradıklarına işaret eder. Bu tür yatırımcılar kripto paralarını normalde uzun süre Binance ya da Coinbase gibi kripto borsalarında tutmaz. Bu tür büyük yatırımları kripto para borsalarında tutmak, donanım cüzdanlarında tutmaya göre önemli riskler içerir. Herhangi bir hack olayın çevrimiçi cüzdanlarda bulunan coinlerin çalınma olasılığı yüksektir.

Tahminlere göre büyük transfer işlemini gerçekleştiren Bitcoin boğası, bu yatırımlarını ya altcoinlerden birine dönüştürmek ya da ABD doları gibi itibari para birimi karşılığında satmak istiyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu