coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinBitcoin Boğası Devlet Başkanı Seçim Zaferini İlan Etti! Bitcoin Yatırımları Devam Edecek...

Bitcoin Boğası Devlet Başkanı Seçim Zaferini İlan Etti! Bitcoin Yatırımları Devam Edecek Mi? İşte Detaylar

Bitcoin boğası Devlet başkanı dün yapılan 2024 başkanlık seçimlerinde, seçim kurulu resmi sonuçları açıklamadan önce zaferini ilan etti.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

El Salvador’un Bitcoin yanlısı başkanı Nayib Bukele, Pazar günü yapılan 2024 başkanlık seçimlerinde, seçim kurulu resmi sonuçları açıklamadan önce zaferini ilan etti.

Bitcoin Savunucusu Nayib Bukele, El Salvador Başkanlık Seçimlerinde Zafer İlan Etti

Bukele, “Rakamlarımıza göre, oyların %85’inden fazlasını ve 60 Meclis milletvekilinden en az 58’ini alarak başkanlık seçimini kazandık” dedi. Bu iddia, CID Gallup’un seçmenlerin %87’sinin kendisini tercih ettiğini gösteren sandık çıkış anketi verileriyle de destekleniyor.

Resmi oylama sonuçlarının Bukele’nin zaferini teyit etmesi halinde, Bukele 2029 yılına kadar cumhurbaşkanı olarak görev yapacak.

Ülkedeki çete suçlarına değindikten sonra popülaritesi artan Bukele’nin Bitcoin’e olan desteğini sürdürmesi bekleniyor.

Başkan yardımcısı Felix Ulloa, geçtiğimiz hafta Reuters’e yaptığı açıklamada, hükümetin yeniden seçilmesi halinde bitcoin’i yasal ödeme aracı olarak korumayı planladığını söyledi.

İlgili Haber  Son Dakika: FED Başkanı Jerome Powell Açıklama Yapıyor! İşte Önemli Konuşmanın Detayları

Bukele, El Salvador’un Eylül 2021’de Bitcoin’i yasal para birimi olarak kabul etme kararına öncülük etti.

Bukele’ye göre, o zamandan beri ülke Bitcoin satın alarak 131 milyon dolar değerinde bir portföy biriktirdi ve geçen yılın Aralık ayı başı itibariyle 3,6 milyon dolar kar elde etti.

Aralık ayında El Salvador, Bitcoin veya USDT’ye 1 milyon dolarlık yatırım karşılığında yılda 1.000’e kadar başvuru sahibine ikamet veya vatandaşlık sunmayı amaçlayan Özgürlük Vizesi’ni tanıttı.

Bu hamle, ülkenin kripto para birimini benimseme konusundaki kararlılığının altını daha da çiziyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail