BitcoinBorsaHaberler

Bitcoin Borsası Binance’den Türk Lirası Desteği İle İlgili Açıklama: Anlaşma İptal Oldu

Binance yakın zaman önce Türk lirası ile havale ve EFT ile ödeme hizmetini başlatmıştı. Ancak bazı problemler oldu. İşte detaylar...

Daha önceki haberimizde bahsettiğimiz gibi dünyaca ünlü Bitcoin borsası Binance, Türk lirası ile havale ve EFT yaparak platforma para yatırma ve çekme hizmetini sunduğunu ve bu hizmet için Türk bankası Akbank ile anlaştığını duyurmuştu.

İlgili Haber
Bitcoin Borsası Binance Türk Lirası İle Banka Transferi Dönemini Başlattı

Ancak yeni yapılan açıklamada bu hizmetin teknik sorunlar sebebiyle sonlandırıldığı ifade edilerek şu şekilde açıklama yapıldı:

Binance.com üzerinden doğrudan banka transferi aracılığıyla Türk Lirası yatırma işlemlerini durdurduğumuzu paylaşmak istiyoruz. Banka transferi ile para çekme işlemleri, doğrudan banka kanalıyla para yatıran kullanıcılar için 13.02.2020 tarihine kadar devam edecektir. Süreç banka çalışma saatleri içerisinde ve manuel olarak ilerleyeceğinden, olası gecikmeler için şimdiden özür dileriz. Papara kanalıyla Türk lirası yatırma ve çekme işlemlerine devam edebilirsiniz.

Bu açıklamanın ardından daha önce belirttiğimiz ve Akbank’a ait olan B Fintech Bilgi Teknolojileri Limited Şirketi’nin Binance’ye destek vermeyi durdurduğu iddia edildi.

Yaşanan bu sorundan sonra sosyal medya üzerinden birçok yatırımcı duruma tepkilerini belirtirken, bu hamlenin Akbank tarafından sonlandırıldığı ve gerekçe olarak ise “yurt dışına kayıtsız bir şekilde aktarılan paraların bir zaman sonra sıkıntı olabileceği” ihtimali olduğu iddia ediliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu