BlockchainBorsaHaberler

Bitcoin Borsası Binance’ten Çin’e Yeşil Işık

Binance Şanghay’da bir Blockchain araştırma enstitüsünün kurulduğunu duyurdu.

Çin pandeminin yaralarını sarmaya devam ederken Binance’ten Çin’e yönelik önemli bir adım geldi. Malta merkezli kripto para borsası, birkaç gün önce yaptığı duyuruyla Çin’de bir Blockchain enstitüsü kurduğunu açıkladı.

Son yapılan açıklamaya göre Binance’in eğitim kolu Binance Academy, Şanghay’da hizmet verecek olan bir Blockchain araştırma enstitüsünün haberini yayınladı. Adının “Lingang Blockchain Teknoloji ve Sanayi Araştırma Enstitüsü” olduğu açıklanan ve Don Tapscott’ın başkanlık edeceği enstitünün ülkedeki Blockchain yeteneğinin merkezi olacağı, yapay zeka (AI) entegrasyonları ile Çin’de DLT uygulamalarının hız kazanması için big data ve internet-of-things teknolojilerine entegre edileceği ve böylece Çin’deki ödeme sistemlerine daha kolay entegrasyon sağlanabileceği ifade ediliyor.

Enstitüye Blockchain ekosisteminden ve endüstri kaynaklarından yararlanılarak başladıklarını ifade eden yetkililer, enstitü sayesinde Blockchain endüstrisini inşa edip en iyi Blockchain yeteneğini geliştirmeye ve teşvik etmeye kararlı olduklarının altını çizdi.

Bilindiği gibi Binance kripto paraların 2017’nin Ekim ayında Çin’de yasaklanmasıyla ülkedeki tüm faaliyetlerine son vermişti. Bu sebeple bu yeniden dönüşün ilk adımı sayılan hamle büyük önem arz ediyor. Yine bir süre önce platforma Çin yuanının da dahil edilmiş olması Binance’in söz konusu geri dönüş planlarını sağlam temellere oturtuyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu