BorsaHaberler

Bitcoin Borsası FTX, Baskılara Karşı Hong Kong’tan Bahamalara Taşınıyor!

Baskı politikaları borsaların hamle yapmasına neden oluyor.

Ülkelerin kripto para piyasaları üzerindeki baskı politikası artarken, borsalar kendilerini korumak için adımlar atmaya devam ediyor.

CoinmarketCap verilerine göre işlem hacmi bakımından üçüncü en büyük kripto para borsası olan FTX, Hong Kong’daki merkezini Bahamalar’a taşıdığını duyurdu.

Kısa süre önce Bahamalarda faaliyet göstermeye başlayan şirketin Bahamalar Menkul Kıymetler Komisyonu tarafından DARE yasası kapsamında tescil edildiği ve kayıtlı borsa lisansı aldığı ifade edildi.

Blockworks’e konuşan FTX CEO’su Sam Bankman Fried şirketin merkezinin Hong Kong’tan Bahamalara taşınmasında ülkenin kripto para birimleri karşısındaki tutumunun etkili olduğunu ifade etti.

“Bahamalardaki düzenleyici kurumlarının kripto para birimleri konusundaki proaktif duruşu” FTX’in adaya taşınmasının başlıca nedenlerinden birisi oldu.

FTX, kripto borsaları için dünyanın birkaç kapsamlı düzenlemesinden biri olan 2020 DARE Yasası kapsamında Bahamalar Menkul Kıymetler Komisyonu tarafından lisans aldı.”

Çin’in kripto para birimleri üzerindeki baskı politikası Hong Kong’da da etkisini gösteriyor. Uzmanlar akredite olmayan yatırımcıların yerel kripto pazarına erişimini engelleyen kısıtlamaların ve belirsiz düzenlemelerin sektöre gölge düşürdüğünü ifade ediyor.

FTX’in Hong Kong’tan ayrılmasında katı karantina politikalarının da etkili olduğu ifade edilse de bu gerekçenin ikinci planda kaldığı düşünülüyor.

Baskı politikaları ile mücadele etmek istemeyen borsaların merkezlerinin değiştirdiğini ve operasyonlarını farklı ülkelere taşıdığını görüyoruz.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu