Bitcoin

Bitcoin (BTC) 10.100 Doları Gördü!

Uzun bir süredir beklenen 10.000 dolar BTC'de an itibarı ile geçildi.

Bitcoin yayın saatine göre 10.000 dolar seviyelerine kadar yükseldi. Uzun süredir yatay seyir eden BTC, 9780 dolar direncinin kırılmasından sonra ciddi bir şekilde yükseldi. Dakikalar içerisinde 10.100 dolar seviyesine kadar yükselen BTC’de FOMO etkisine kapılan birçok yatırımcı dirençlerin bir bir kırmasını sağladı.

Son 24 saatte yüzde 2.5’luk artış gösteren BTC, 10.000 dolar üzerini girmesinden sonra tekrar 9850 dolarlara kadar gerileme yaşadı. Şu an ciddi bir “ayı – boğa” kavgasının görüldüğü BTC’de yükseliş sonrası hakimiyetin de arttığı ve hacimsiz coinlerin iyice değer kaybettiği görülüyor.

Hacimsiz altcoinlerde olabilecek senaryoları aşağıdaki yazıda kaleme almıştık:

Bitcoin (BTC) ve Ethereum’daki (ETH) Önemli Seviyeler Neler? “Hacimsiz” Altcoinlere Para Ne Zaman Akacak?

Bu yükseliş ile beraber 300 milyar doları aşan genel kripto para piyasası hacmi önemli bir eşiği geride bırakmış oldu. Fiyatın akıbeti için önümüzdeki saatlerde hatta bu gece olacak (saat 03.00) haftalık kapanışta 10.000 dolar üzerinde bir fiyat kapanışının olması oldukça önemli.

Anlık Bitcoin fiyatını sitemizden takip edebilirsiniz: bitcoinsistemi.com/fiyat-takibi/BTC/bitcoin

*FOMO (fırsatı kaybetme korkusu) etkisine kapılarak yatırım yapmak genelde yatırımcının mağdur olmasına sebep olur. Bu sebeple ciddi yükseliş yaşayan ürünlere girmek birçok riski beraberinde getirebileceğinden piyasanın sakinleşmesini beklemek en doğrusu olacaktır.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu