Bitcoin

Bitcoin (BTC) 46.600 Dolara Çekildi: Coinbase’deki Son Transfer Bunun Sebebi mi?

Coinbase'deki yüklü transfer, BTC'nin düşüşünün sebebi mi?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 50.000 dolara uzanan yükselişinden sonra yine sert bir düşüş dönemine girmiş gibi gözüküyor.

An itibarıyla 46.600 dolara kadar gerileyen Bitcoin, özellikle 48.000 dolar desteğinin kaybedilmesi nedeniyle panik yaşattı ancak bu geçici olabilir.

Sosyal medyada birçok kullanıcı bunu Coinbase ile ilişkili bir işleme bağlasa da durum sanıldığından farklı olabilir.

Coinbase’den Yüklü BTC Çıkışı!

CryptoQuant tarafından aktarılan bilgilere göre Coinbase özellikle 25 Ağustos tarihinde yüklü işlemlere sahne oldu. Coinbase merkezli bu işlemler panik yaşatsa da bunların aslında fon girdisi değil çıktısı olduğu görülüyor.

Yani balinalar Coinbase kripto para borsasından 31.000 BTC çekimi yaptı. 1,5 milyar dolarlık bu çekimler ise sanıldığı gibi satış baskısı yapmak için kullanılmamış olabilir.

Genellikle bir kripto para borsasına yönelik transfer yapıldığında bunların satış baskısı yaşatabileceği bilinse de borsadan çekim yapıldığında bunun alım için yapıldığı veya uzun vadeli saklamak için yapıldığı biliniyor.

Öte yandan ABD’deki kurumsal yatırımcıların büyük bir kısmının da daha önce Coinbase’den yüklü alımlar yapıp bunu sonra açıkladığı biliniyor.

Kurumsal yatırımcıların yüklü her alımından sonra ise fiyatın ilginç bir şekilde düştüğü, piyasada panik yaşatıldığı ve daha sonra yükselişin geldiği artık bilinen bir gerçek.

CryptoQuant’ın aşağıdaki tablosuna bakıldığında da ne zaman yüklü işlemler olsa önce düşüş, devamında sert yükseliş geldiği görülebilmekte ve sosyal medyadaki panik aslında boşuna olabilir.

Bitcoin Outflows

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu