Bitcoin

Bitcoin (BTC) 7500 Doların Üzerine Çıktı

Bitcoin fiyatı gün içerisinde yaşadığı artışlar ile yatırımcısını sevindirmeyi başardı.

Birkaç gündür 7150 dolar seviyelerinde yatay seyrini koruyan BTC, yeni haftaya yükseliş ile başladı. Son 24 saat içerisinde artış gösteren Bitcoin, Türkiye saatine göre 03.00’da Çin’de de sabah olmasıyla beraber 7500 dolar sınırını geride bıraktı. An itibarı ile bazı borsalarda 7600 dolar seviyelerine kadar yükselen BTC, yeni haftaya yükseliş ile başlayarak yatırımcısının yüzünü güldürdü.

Bitcoin’in güncel direnç noktası 7600 dolar seviyesi olurken bu seviyenin aşılması durumunda 8000 doların üzerine yakın zamanda çıkılacağı öngörülüyor. Öte yandan yaşanılan artışlar ile BTC yatırımcıları son 24 saat içerisinde yüzde 5’den fazla kazanç sağlamış durumdalar.

Yükselişlerden sonra 200 milyar dolar seviyesine tekrar ulaşan kripto para piyasa hacmi içerisinde BTC’nin hakimiyeti yüzde 69 seviyelerine kadar yükseldi. Birkaç gün önce fiyatın 6450 dolar seviyesine kadar düşüş yaşamasından sonra her ne kadar BTC kendini toparlamış olsa da birçok altcoin hala eski seviyelerine toparlanamadı ve BTC karşısında değer kaybetmeye devam ediyor.

Yüzde 69 seviyelerine kadar yükselen BTC hakimiyeti bu kadar yüksek seviyelerdeyken uzmanlar altcoin yatırımının çok daha riskli olduğunu ifade ediyor.

Güncel Bitcoin fiyatını sitemizden canlı olarak takip edebilirsiniz: Bitcoin fiyatı

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu