BitcoinHaberler

Bitcoin (BTC) 8000 Doları Gördü! Düşüş Baskısı Devam Ediyor

Bitcoin 8000 dolar seviyelerine kadar gerileme yaşadı.

Bitcoin’de (BTC) son birkaç haftadır devam eden sıkışık fiyat baskısı daha büyük düşüşlerin önünü açmış oldu. Haftalık olarak 8800 doların üzerinde bir kapanış olmazsa fiyatın düşebileceği konusunu daha önceki analizlerimde belirtmiştik.

An itibarı ile birkaç dakika önce 8000 dolar seviyesine kadar gerileme yaşayan BTC, bu destek seviyesini kıramadı ve fiyat 8200 dolara sekti. 24 saatlik olarak bakıldığında BTC’de yüzde 5’lik oranlara varan kayıp, yatırımcıları ve analistleri bir hayli tedirgin etmeye devam ediyor.

Analistler 8000 dolar desteğinin kırılmaması ve hacimli bir yükseliş ile 8200 dolar seviyesine fiyatın toparlanmasını olumlu olarak görseler de, bu seviyelerde uzun süre kalmak 8000 dolar desteğinin bir kez daha test edilmesi ve bu sefer altına düşülmesini tetikleyebilir.

BTC’nin düşüşünden sonra 227 milyar dolar seviyesine gerileyen kripto para piyasa hacmi düşüşler devam ettikçe azalmayı sürdürüyor. Öte yandan Ethereum 180 dolar seviyesi altına gerileyip 178 dolarda işlem görürken, XRP ise 0,251 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Analistler 8000 doların altına düşülmesi durumunda fiyatın 7800 ve 7400 dolar seviyelerine kadar gerileyebileceğini öngörüyor.

Her ne kadar kısa vadede karamsar bir hava olsa da orta ve uzun vadede BTC’nin tekrar değer kazanması bekleniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu