Kripto HaberleriBitcoinBitcoin (BTC) Ağında Sevindiren Gelişme: Kapasitede Yeni Rekor Kırıldı!

Bitcoin (BTC) Ağında Sevindiren Gelişme: Kapasitede Yeni Rekor Kırıldı!

Takip et

Kripto para piyasasındaki genel düşüş eğilimine rağmen, Bitcoin Lightning Ağı büyümeye devam ediyor ve yeni bir dönüm noktasına ulaşıldı.

Bitcoin Lightning Ağının Kapasitesinde Rekor Kırıldı

Kripto para analiz şirketi Glassnode’un verilerine göre, BTC Lightning ağının açık kanallardaki toplam kapasitesi 4.290 BTC’ye ulaştı. On-chain verilerine göre bu durum, Bitcoin fiyatının 68.000 doları aşarak rekor kırdığı Kasım ayından bu yana %36.6’lık ve 1.102 BTC’lik bir yükseliş anlamına geliyor.

Glassnode gelişmeyi şu şekilde açıkladı:

“Ortak kanallardaki Bitcoin Lightning Ağı kapasitesi, mevcut ayı piyasası engellerine rağmen yeni zirvelere doğru ilerlemeye devam ediyor.”

BTC Lightning Ağının Büyümesinin Anlamı

Son gelişmeler ile birlikte, ağa yapılan iyileştirmelerin yanında güven ve kullanım açısından da büyüme olduğu anlaşılıyor.

Özellikle, BTC işlemlerini daha hızlı ve daha ucuz hale getirmek için tasarlanmış bir katman-2 ölçeklendirme çözümü olan Lightning Ağı, kullanım örneklerini artırmaya devam etti. Örneğin, El Salvador’un BTC’yi yasal bir para birimi olarak kabul etmesi, platforma gerçek dünyadan bir kullanım örneği sundu.

İlgili Haber
Bitcoin'de Kriz Bitti Mi? Citi Son Araştırma Raporunu Açıkladı

Ayrıca, artan kapasite potansiyel olarak BTC’nin günlük kullanım durumlarında, varlığın benimsenmesini sağlayan ödemeler ve yatırım fırsatlarında bir artışa yol açacaktır. BTC bir değer birikim aracı olarak kullanılmaya devam ettikçe Lightning Ağı’nın büyümesi de dünyanın en büyük kripto parasının ana akım haline gelmesine yardımcı olabilir.

Lightning Ağı’nın etkisi Cleveland Federal Rezerv Bankası tarafından yakın zamanda yapılan bir çalışmada vurgulanmıştı:

“Lightning Ağı’nın benimsenmesi ile Blockchain tıkanıklığının azalması arasında önemli bir ilişki bulduk ve bu da Lightning Ağı’nın bir ödeme aracı olarak Bitcoin’in verimliliğini artırmaya yardımcı olduğunu gösteriyor.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları