Kripto HaberleriAnalizBitcoin'de Kriz Bitti Mi? Citi Son Araştırma Raporunu Açıkladı

Bitcoin’de Kriz Bitti Mi? Citi Son Araştırma Raporunu Açıkladı

Takip et

Citi Çarşamba günü yayınladığı bir araştırma raporunda, çok sayıda broker ve piyasa yapıcının karşı taraflar için risk açıklamaları yapması, Celsius’un Chapter 11 iflas başvurusu ve staked Ethereum’un (stETH) paritesine geri dönmesiyle birlikte kripto para krizi korkularının tavan yapmış olmasının muhtemel olduğunu söyledi.

Citi, Kripto Para Piyasası Üstündeki Stresin Azaldığını Açıkladı

Staked Ethereum’un (stETH) Ethereum’a (ETH) olan farkının daraldığını ve bunun da likidite stresinin bir kısmının geçmiş olabileceğini gösterdiğini belirten rapor, sektördeki büyük broker ve piyasa yapıcıların birçoğunun risklerini açıkladığı göz önüne alındığında “şiddetli kaldıraç azaltma aşamasının” artık sona erdiğini de sözlerine ekledi.

Banka, bir başka olumlu işaret olarak, stablecoin’lerden çıkışların durdurulduğunu ve kripto borsa yatırım fonlarından (ETF’ler) çıkışların da son haftalarda istikrar kazandığını söyledi. Borsa ve vadeli işlem kaldıracının da “ılımlı” olduğunu ekledi.

İlgili Haber
Glassnode Yeni Raporunu Yayınladı: Bitcoin'de (BTC) Dip Seviyeyi Atlattık Mı?

Citi, Mayıs ve Haziran ayında kripto para piyasasındaki volalitenin bir dizi “piyasa içi karışıklığa” yol açtığını belirtti. Şirkete göre bunların arasında Coinbase borsasında Bitcoin’in fiyatının ABD doları cinsinden gösterimi ile rakip borsa Binance’in Tether cinsinden gösterimi arasındaki fark da vardı.

Notta, Coinbase fiyatının normalde avantajlı olduğu, bunun da yeni girenleri ya da kurumsal talebi yansıtabileceği, ancak fiyatın Mayıs ayında azalmaya başladığı belirtildi. Ayrıca, bu “Coinbase fiyat avantajının” şimdi tarihsel seviyelere doğru geri döndüğünü ve bunun da kripto piyasasındaki stresin azaldığını gösterdiğini ekledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları