AltcoinBitcoin

Bitcoin (BTC), Altın ve Kripto Paraları Hareketlendirecek Haber Joe Biden’dan Geldi!

Joe Biden, koronavirüs teşvik ödemelerini 2.000 dolara çıkartmayı düşünüyor.

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 7 Ocak tarihinde 40.000 dolar seviyesine ulaştı ve tüm zamanların rekorunu ihtişamlı bir şekilde kırdı. Bitcoin fiyatının bundan yaklaşık 3 hafta önce 20.000 dolar, Mart 2020 tarihinde ise 3.700 dolar olduğu biliniyor. 40.000 dolar sonrasında piyasada beklendiği gibi düzeltme yaşansa da bu düzeltme Joe Biden’ın yeni adımı ile pek uzun sürmeyebilir.

İlgili Haber
Bitcoin (BTC) 3800$ Düştü, Borsalar Bayram Etti! 306 Milyon Dolar Buhar Oldu

Joe Biden, Teşvik Paketini Arttıracak

ABD piyasasına dair “içeriden” haberleri vermesi ile bilinen Twitter kullanıcısı FXHedge, Joe Biden’ın göreve resmi olarak geldiğinde ilk iş olarak teşvik paketi ödemelerine el atacağını belirtti. FXHedge, Biden yönetiminin 600 dolar olan minimum teşvik ödemesini 2.000 dolara kadar çıkartacağını vurguladı.

Buna ek olarak Biden’ın 3 trilyon dolar değerinde devasa bir vergi ve altyapı paketi için de çalışmalara başladığı belirtiliyor. Koronavirüs salgını yüzünden kısa sürede 10 trilyon dolara yakın ABD doları basılması ve kullanılmasına ek olarak böyle bir yük, ABD ekonomisi için hiç iyi olmayabilir.

Peki teşvik paketinin böylesine beklenmeyen bir şekilde arttırılması Bitcoin, altın ve kripto para piyasası için nasıl bir durum yaratır?

Bitcoin, Altın ve Kripto Paralar Nasıl Etkilenir?

Bitcoin sadece 21 milyon arza sahip olacak ve yaklaşık olarak her 4 yılda bir blok ödülü yarılanması yaşayacak şekilde tasarlandı. 21 milyon arz bunu altın gibi güvenli liman varlığı haline getirirken blok ödülü yarılanması BTC’yi enflasyona karşı dirençli varlıklar arasına sokuyor. ABD’nin daha fazla para basması ise BTC için tek bir anlama çıkıyor ve bu “rekorun rekoru” olarak ifade edilebilir.

Kripto para piyasaları da Bitcoin’in yükselişi ile beraber gözleri üzerine çekip, yükselişine yükseliş katabilir. Kısa süre önce 1 trilyon dolara ulaşan kripto para piyasasının toplam değeri, bu paket ile gidilemez denilen seviyelere gidecektir.

Altın yatırımcıları da bu paket sonrasında benzer bir beklenti içerisine girebilir. Koronavirüs salgınının dünyadaki etkisini arttırdığı aylarda ons altın fiyatının rekor kırma sebebi de tam olarak bu olarak biliniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu