BorsaHaberler

Bitcoin (BTC) Borsası Coinbase Çöktü! Peki Şaşırdık Mı?

Türk borsalarından sonra Coinbase de çöktü.

Bitcoin ve Ethereum’un yeni yıla hızlı bir giriş yaptığını daha önceki haberlerimizde paylaşmıştık. Bitcoin 35.000 $ seviyelerinden işlem görmeye devam ederken, Ethereum 1200 $ surlarına dayandı.

Bugün Bitcoin ve  Ethereum’u büyük altcoinler yalnız bırakmadı. Özellikle Stellar (XLM) nin %100’e varan rallisi yatırımcısını sevindirdi.

İlgili Haber
Ripple (XRP) Ve Stellar (XLM) Aşkı Bitti! – Yollarına Nasıl Devam Edecekler?

Ancak altcoin  rallilerinin olmazsa olmazı “borsa çöküş haberleri” de ardı ardına geldi. Birçok yatırımcının altcoinler ralli yaparken görmeye alışkın olduğu borsa çöküş haberleri 2021’de de hayatımızda olacağa benziyor.

BtcTürk ve Paribu’da yaşanan bağlantı sorunları yerli yatırımcıyı çileden çıkarırken bir kötü haberde ABD’den geldi. Dünya’nın en büyük kripto para borsaları arasından sayılan Coinbase’in sistemleri yoğunluğa yenik düştü ve çöktü. Coinbase’in resmi web sitesinden ve mobil uygulamasından işlem yapamayan çok sayıda kullanıcı twiterdan duruma isyan etti.

Coinbase’in Türk sitesine erişimde herhangi bir problem görülmezken, bağlantı sorunlarının yurt dışında daha yoğun olduğu düşünülüyor.

Coinbase 20.00 itibariyle sorunu çözdüğünü belirtse de, twiterda kullanıcılar hala erişim problemleri olduğunu belirtiyor.

2018’deki altcoin rallisinde sıklıkla görülen borsa çöküşleri günümüzde de oldukça fazla görünüyor. Böylelikle borsa altyapılarının hâlâ çok yetersiz olduğu ve herhangi bir sert harekette birbiri ardına ulaşılmaz hale geldiği görülüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu