Bitcoin

Bitcoin (BTC), Çin Sendromu Sonrasında Hash Rate’ini 3 Kat Artırdı

Bitcoin'in hash rate'i toparlanıyor.

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), kabus gibi geçen iki aydan sonra toparlanmaya başladı ve bunu fiyatın 50.000 dolara kadar yükselmesinden anlamak mümkün.

BTC’nin bu yükselişi kısa sürede gerçekleşse de aslında hash rate’in yükselişi tam olarak fiyat düşüşünden beri kademeli olarak devam ediyordu. Bitcoin hash rate’i ve fiyatının ilişkili olduğu bilinen bir gerçek ve son yaşananlar da bunu ortaya koymakta.

Bitcoin Madencileri Eski Güçlerine Kavuştu

Çin’İn Bitcoin madenciliğine yönelik uyguladığı yasaklar sektörü ve özellikle madencileri sarsmıştı. Bitcoin madenciliğine vurulan darbe sonrası hash rate son yılların en düşük seviyesine çekilse de toparlanma emareleri oluştu ve ağ artık eskisinden de sağlam oldu.

CryptoQuant tarafından aktarılan bilgilere göre 24 Ağustos tarihinde hash rate 152 EH/s seviyesini gördü. Bunun 28 Haziran tarihinde 52 EH/s seviyesine kadar düştüğü biliniyor ve an itibarıyla üç katlık bir yükseliş görülmekte.

Bitcoin’in hash rate’i hala tüm zamanların rekoruna çıkamasa da bunun yavaş yavaş söz konusu seviyeye ilerlediği görülmekte.

Ünlü kripto para analisti Bitcoin Jack ise konu hakkında yaptığı açıklamada BTC’nin o tarihte “ölmediğini”, şu an da ölmediğini ve bunun aslında düzeltme olduğunu ifade etti.

Hash rate’in düşüşüne neden olan Çin yasakları madencilerin geçici süreliğine ülke değiştirmesine yol açsa da yeni ülkelerine yerleşimlerini tamamlayan madenciler ağı eski gücüne taşıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu