Bitcoin

Bitcoin (BTC) Cüzdanlarında “Kaçak” mı Var? Vatandaşlar Şikayetçi!

Chivo cüzdan kullanıcıları şikayetçi!

Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) bilinirliği ve tanınırlığı kesinlikle 2021 yılında inanılmaz bir büyüme elde etti. Kurumların bir zamanlar yatırım yapmaktan çekindiği BTC, 2021 yılında direkt olarak bir ülke tarafından tanındı. El Salvador, Bitcoin’i sadece tanımakla kalmayıp bunu meşru para birimi ilan etti.

İlgili Haber
El Salvador Bitcoin (BTC) Alımlarına Devam Ediyor!

Chivo Cüzdanlarındaki BTC’ler Kayboluyor

Bitcoin’in resmi para birimi ilan edildiği ülkede vatandaşlara ise Chivo cüzdanları üzerinden bedava BTC dağıtımı yapıldı. Şimdi ise vatandaşların tam olarak bu konudan muzdarip olduğu aktarılıyor. Dünyanın yakından izlediği El Salvador’da bu sefer sorun Chivo cüzdanları oldu.

New Scientist kaynağı tarafından aktarılan bilgilere göre, El Salvador vatandaşlarının Chivo cüzdanlarında resmen kaçak var. El Salvador vatandaşlarının aktardıkları bilgilere göre hiçbir güvenlik açığı olmamasına rağmen kayıp BTC olayının yaşandığı 50’den fazla örnek var. Bunun için kurulan komisyonun yetkilisi ise şu açıklamada bulundu:

Hükümet henüz cevap vermedi ve olayın farkında bile olmayabilir. Bu aslında insanların cevap almak istedikleri konuların başında geliyor. Birçok kişi paralarını geri alabilmek için aylardır bekliyor.”

Hükümetin bu konuda adım atmaması kullanıcıların hükümet onaylı Chivo cüzdanını kullanmaktan kaçınmasına yol açtı. Eylül ayında büyük bir kampanya ile duyurulan ve her cüzdan kullanıcısına 30 dolarlık BTC dağıtılacağı belirtilen bu kampanya şimdi ise çatırdamaya başladı.

El Salvador Başkanı Bukele, BTC konusunda kararlı olsa da halkın şikayetleri günden güne artıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu