bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriBitcoinEl Salvador Bitcoin (BTC) Alımlarına Devam Ediyor!

El Salvador Bitcoin (BTC) Alımlarına Devam Ediyor!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin’i yasal para birimi ilan ederek tüm dünyada büyük ses getiren El Salvador ülkesi BTC alımlarına devam ediyor.

Bitcoin’deki her düşüşü fırsat bilen El Salvador Başkanı Nayib Bukele, twitter hesabından yaptığı paylaşımda 48.670 $’dan 150 BTC daha aldıklarını duyurdu.

Geçtiğimiz günlerde Covid-19’un yeni çıkan Omicron varyantı ve Black Friday etkisi ile Bitcoin ve kripto para birimleri yaklaşık olarak %15’lik bir değer kaybı yaşamıştı.

Bu düşüşlerden sonra Bitcoin ve piyasalarda toparlanmaya başlamıştı ki dün gece ve sabah saatlerinde kripto para piyasaları sert bir düşüş daha yaşadı.

Bu düşüşün sebebi tam olarak bilinmese de Omicron varyantının etkili olduğu düşünülüyor.

İlgili Haber
Kripto Para Piyasası Kan Ağlıyor: Bir Gecede Ne Oldu?

Bitcoin piyasa değerinde yaklaşık olarak %15’in üzerinde bir değer kaybettikten sonra El Salvador BTC alımı yaptığını açıkladı.

Ancak Bukele BTC alımını duyurduktan sonra Bitcoin daha da değer kaybederek 42.000 $ seviyelerine kadar düştü. Bukele, bu düşüşe ilişkin olarak da, “Alt tarafı 7 dakikayla kaçırdım” dedi.


Bukele’nin paylaşımının altına Bitcoin karşıtı Peter Schiff “ Daha fazla dip göreceğiz, daha ne kadar parayı boşa harcamayı düşünüyorsunuz” şeklinde yorum yaptı.

Babası ile aynı fikirde olmayan ve bu sebeple de sık sık bu konuda karşı karşıya gelen oğlu Spencer Schiff ise “babamın cevabı, daha fazla satın alma sinyalinizdir” diyerek El Salvador’un BTC alımını destekledi.

Bitcoin’deki her düşüşü fırsata çeviren El Salvador’un son alımı ile birlikte 1370 Bitcoin’i bulunuyor.

İlgili Haber
Bitcoin'de Yeni Dip İndikatörü: "El Salvador!"

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları