Kripto HaberleriBitcoinBitcoin'de Yeni Dip İndikatörü: "El Salvador!"

Bitcoin’de Yeni Dip İndikatörü: “El Salvador!”

Takip et

Bitcoin’i yasal para birimi kabul ederek bir ilke imza atan Orta Amerika ülkesi El Salvador Bitcoin portföyünü günden güne arttrıyor.

Bitcoin’i kabul etmesi gerek ülkeler gerekse para otoriteleri tarafından eleştirilen El Salvador yeni kripto para yatırımı yapmaya başlayanların ve deneyimli traderların uyguladığı “dipten satın alma” stratejisini uyguluyor.

Black Friday ve Covid-19’un yeni varyantının çıkması Bitcoin ve kripto para birimlerinde yaklaşık olarak %15’lik bir değer kaybına neden oldu.

Son olarak 26 Kasım “Black Friday” indirimden faydalanan El Salvador başkanı Nayip Bukele Twitter’dan yaptığı paylaşımda “İndirim ile ekstra 100 jeton alındı” diyerek 100 Bitcoin daha aldıklarını açıkladı.

“Bitcoin City” kurmayı hedefleyen El Salvador Bitcoin’in Eylül ayında yaşadığı düşüş sırasında da 150 BTC aldığını açıklamıştı. BTC, Eylül ayında 52.000 $’dan 43.000$’a kadar düşmüştü.

Bitcoin’deki her düşüşü fırsata çeviren El Salvador’un şuanda 70 milyon değerinde 1220 Bitcoin’i bulunuyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

1 Yorum

guest

1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Gariban

Dikkat et Salvador terse kalma 😀

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları