Kripto HaberleriAnalizBitcoin (BTC) Durdurulamıyor! – Ünlü Trader’ın Bu Haftaki Hedefi…

Bitcoin (BTC) Durdurulamıyor! – Ünlü Trader’ın Bu Haftaki Hedefi…

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin (BTC) fiyatında art arda kırılan rekorlarla birlikte gelen piyasa değeri rekoru, bütün yatırımcıları heyecanlandırdı. Zirve seviyelere yaklaşan BTC hakimiyeti ise altcoin yatırımcıları mağdur etmeye devam ediyor.

İlgili Haber
Bitcoin (BTC) Uçuyor! Kripto Para Piyasa Hacmi Rekor Kırdı!

Piyasadaki altcoin yatırımcıları, 13 Temmuz – 14 Temmuz 2017 Tarihleri arasında Bitcoin hakimiyeti tablosunda oluşan GAP’ın (grafik mumları arasında oluşan boşluk) doldurulmasıyla birlikte hakimiyette düşüş yaşanacağını düşünüyor.

Nitekim bu GAP’ın kapanması içinse şu sıralar %73 seviyesini zorlayan hakimiyetin %75.60 seviyesine en azından bir iğne atması bekleniyor. Bu iğneden sonra BTC hakimiyetinde yaşanacak gerileme, altcoin boğasının başlangıcına işaret edebilir.

Bitcoin Hakimiyeti – Kaynak: Tradingview

40.000 Dolarlık Hedef!

Ünlü kripto para traderı SalsaTekila, twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımda bu haftaki hedefinin 40.000 dolar olduğunu belirtti. Her gün short pozisyon açmaması için insanları uyardığını söyleyen trader, kendisini de bu şekilde büyük kayıplardan koruduğunu iddia ediyor. Ayrıca piyasanın hâlâ short pozisyon durumunda olmadığını da belirten SalsaTekila, 40.000 doların kolayca görülebileceğini ifade ediyor.

https://twitter.com/SalsaTekila/status/1345418529403768834

Bitcoin Ve Total2 Tablosundaki Artış

Kripto para piyasasının lideri Bitcoin (BTC), 33.000 dolar seviyesine pik yaptıktan sonra 1.000 dolarlık bir gerileme yaşadı. Ancak FOMO etkisinin oldukça yüksek olduğu şu zamanda BTC, tekrardan yükseliş yaşıyor. Bu sırada altcoinlerin toplam değerini gösteren TOTAL2 tablosunda yaşanan değer yükselişi, 1.000 dolarlık düşüş sırasında elde edilen nakitin altcoin piyasasına geçtiği düşüncesini akıllara getiriyor.

Total2 Grafiği – Kaynak: Tradingview
Bitcoin (BTC) Günlük Grafiği – Kaynak: Tradingview

Günlük grafikte uygulanan fibonacci hız direnç fanı sonucunda fiyatın 40.000 dolardan önce önemli bir dirençte (33.000) olduğu görülüyor. Ancak Tom Demark indikatöründe 9 sayan BTC, bu önemli dirençten gerileme yaşayabilir.

Ayrıca yine aynı şekilde günlük grafik üzerinde fibonacci düzeltmesi uygulanan BTC, 32.879 dolar üzerinde mum kapanışı yapması halinde 36.441 dolarlık dirence doğru ilerleyebilir. 40.000 doların önündeki ilk direnç olan bu seviye yerine 33.000’den satış dalgası gelmesi halindeyse fiyatın 30.000 dolarlık destek seviyesine doğru gerilediği görülebilir.

Bitcoin (BTC) Günlük Grafiği – Kaynak: Tradingview

“Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınız bizzat kendiniz alınız.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları