AnalizBitcoin

Bitcoin (BTC) Düştüğü Yerden Kalkıyor: İşte Uzmanların BTC Yorumları

Bitcoin fiyatı yeniden toparlanmaya başladı.

Bitcoin (BTC) 28 Şubat tarihinde 43.400 dolara kadar sert geriledi ve üç haftanın en düşük seviyesini gördü.

Aslında bu fiyat BTC’nin 2021 yılından beri yaşadığı en büyük düşüşün de bir sonucu oldu. 43.400 dolardan yavaş yavaş toparlanan BTC/USD paritesi bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 47.480 dolara kadar çıkmış olsa da bazı analistler Bitcoin’in başının hala belada olabileceğini düşünmekte.

İlgili Haber
Bitcoin'de (BTC) Balina Sayısı 2 Yılın En Düşük Seviyesinde! Zayıf Ellere

Federal Rezerv’in Hamlesi, BTC’yi Baskıladı

Özellikle Federal Rezerv’in daha önce attığı adımı tekrarlaması, BTC’yi sıkıntıya sokabilir. Federal Rezerv kısa süre önce hazine tahvillerinin faiz getirisini arttırdı ve bu durum sert bir düşüş getirdi.

EQUOS borsasının satış yöneticisi Matt Blom da konu hakkında yaptığı açıklamada bu düşüşün devamının gelebileceğini belirtti. Blom buna rağmen uzun vadede yönün hala yükseliş olduğunun altını çizdi.

Ünlü yöneticiye göre bazı yatırımcıların kâr satışı yapması likidasyonlara yol açtı ve bu da zincirleme etki yaşattı.

İlk test edilecek seviyenin düşüşün devam etmesi durumunda 41.800 dolar, bunun devamında ise 38.100 dolar olacağı ifade edilmekte. Yükseliş durumunda ise 47.000 doların üzerinde kalıcılık sağlanması kısa sürede 50.000 dolarların üzerini getirebilir.

Blom, 50.000 doların üzerine çıkılması ile ise piyasanın eski günlerine döneceğini düşünüyor. Blom’a göre bu aslında bir fırsat satışı oldu ve fırsatı değerlendirenler uzun vadeli yükselişin keyfini sürebilecek.

Jameson Lopp da benzer bir açıklamada bulunarak Bitcoin’in 43.000 dolara düşmesinin önemli olmadığını vurguladı. Lopp, BTC fiyatının düşüşe rağmen hala bundan 1 yıl önce ulaşılan rekor seviyenin 10 kat üstünde olduğuna da vurgu yaptı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu