AnalizBitcoinHaberler

Bitcoin’de (BTC) Balina Sayısı 2 Yılın En Düşük Seviyesinde! “Zayıf Ellere” Operasyon Mu Var?

Bitcoin'de "zayıf eller" malı boşalttı

Bitcoin’de yaşanan şubat düzeltmesi içeride kalan yatırımcılar için korku filmine dönmüş durumda. Özelikle altcoinlerde içeride kalan yatırımcılarının cüzdan bakiyelerinin neredeyse %50’si silinmiş durumda.

Zararına satmak istemeyen yatırımcılar umutla düzeltmenin bitmesini ve ekranın yeşillenmesini bekliyor.

Bitcoin’de geçtiğimiz hafta çok olumlu haberler gelmesine rağmen bunların fiyata tam olarak yansımadığını gördük. Hali hazırda birçok indikatörde boğa sinyali gelmesine rağmen yatırımcılar teknik düzeltme bitmeden pozisyon açmak istemiyorlar. Bu da düşüşleri daha da derinleştiriyor.

İlgili Haber
Glassnode Detaylı Bitcoin (BTC) Analizini Paylaştı! Boğa Döngüsünün Neresindeyiz?

Glassnode verilerine göre 10 Bitcoin’den fazla BTC tutan cüzdanların sayısı son iki yılın en düşük seviyesine ulaştı. Mini balina olarak tabir edebileceğimiz bu cüzdan sahiplerinin sayısının şubat ayında sert düşüş yaşadığı görülüyor.

Buna karşılık 1.000 BTC’den fazla BTC sahibi olan gerçek balina cüzdanlarının sayısında son 24 saatte bir değişiklik olmadığı görülüyor.

Kaynak: Glassnode

Şayet bu düşüş tahmin edildiği gibi sıradan bir düzeltme ise büyük oyuncular “zayıf elleri” korkutarak BTC’leri toplamışa benziyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu