Kripto HaberleriAnalizBitcoin (BTC) Fiyat Analizi, Yatırım Yapmanın Zamanı Mı? Analistler Ne Diyor?

Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi, Yatırım Yapmanın Zamanı Mı? Analistler Ne Diyor?

Takip et

Bitcoin dün piyasada çıkan bazı olumsuz haberlerden sonra 6800 dolar seviyesine kadar gerilemiş olsa da an itibarı le bu seviyenin yüzde 11 yukarısında işlem görerek 7600 dolardan el değiştiriyor.

BTC’nin 6800 dolara gerilemesinden sonra panik havası yaşansa da öyle görünüyor ki balinalar bu aşamada fiyatın daha aşağı inmesini istemiyorlar. Hızlı bir şekilde 7600 dolar seviyesine yükselen BTC, böylelikle kritik seviyelerden de kurtulmuş oldu.

Bu dönemde BTC’nin stabilleştiğini ve yükseliş sinyalleri verdiğini ifade eden analistler, BTC’nin şu anki 7600 durağından sonra bir geri çekilme yaşayabileceğini ardından ise 8000 dolar seviyelerinin kırılacağını öngörüyor.

Bitcoin (BTC) Saatlik Grafik – 28.11.2019 – Kaynak: Tradingview

Anlık durumda BTC’de dip fiyat noktası 6450 dolar seviyesi olarak görülürken, 7300 ve 7000 dolarlık güncel destek noktaları bulunuyor. Direnç noktaları ise 7600, 8200 ve 8800 dolar seviyelerinde. Ayrıca düşüş trendini yükseliş trendine çevirecek en önemli direncin ise 8800 ila 9000 dolar arasında olduğu ifade ediliyor.

Son yükselişi ile yatırımcısına tekrar güven veren BTC, henüz net bir boğa sinyali vermese de 7600 dolar seviyelerinin olumlu bir yükseliş olduğu ifade ediliyor. Halving olayının yaklaşmasıyla beraber önümüzdeki süreçte daha büyük artışlar olabilir.

Son yükselişten sonra tekrar 200 milyar doların üzerine çıkan kripto para piyasa hacmi 207 milyar dolar olurken BTC hakimiyetinin ise yüzde 66,6 seviyesine çıktığı görülüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları