blank
Bitcoin

Bitcoin (BTC) Fiyat Rallisi İçin Kritik Veriler: Boğa Koşusu Nerede Duracak?

BTC fiyatının rallisi önümüzdeki günlerde de sürecek mi?

Lider kripto para birimi Bitcoin, 64.500 dolara kadar çıkıp rekor tazeledikten sonra artık stabil bir görünüm elde etti. BTC fiyatı son 24 saat içerisinde %0,4 düşüş yaşadı ve an itibarıyla Binance borsası üzerinde 61.000 doların da altına geriledi. Buna rağmen uzmanlar ve teknik göstergeler rallinin devam edebileceğini göstermekte.

blank

Bitcoin’de FOMO Etkisi Sürüyor

Bitcoin fiyatının yükselişine katkı sağlayan en büyük unsurun ise FOMO etkisi olduğu görülüyor. Boğa piyasası 2020 yılının son çeyreğinde başladı ve bunun etkileri hala devam ediyor.

Boğa piyasasını başlatan olay PayPal’ın kripto para ödemelerini desteklemesi oldu ancak şu an başka isimlerin haberleri ralliye yakıt sağlıyor.

MicroStrategy’nin milyarlarca dolarlık BTC alımı sonrasında JP Morgan, Goldman Sachs ve Citigroup gibi dünyanın en büyük bankaları kripto para yatırım platformlarını hizmete aldı. Bu FOMO etkisinin aslında verileri de net bir şekilde etkilediği görülmekte.

Kripto para borsalarındaki BTC miktarının inanılmaz bir düşüş yaşadığı ve aslında sarı ile gösterilen çizgi düşerken siyah ile gösterilen BTC fiyatının arttığı görülüyor. Bu da boğa koşusunun hala devam ettiğine işaret etmekte.

Glassnode, Bitcoin madencilerinin satış verilerine bakıldığında da korkulacak bir şey olmadığını ve şu an Bitcoin’in rallisine devam ettiğinin görüldüğünü aktardı.

Uzmanlar ise tarihin tekerrür etmesi durumunda MRVR indikatörüne göre fiyatın 100.000 dolara kadar uzanabileceğini düşünüyor. Ünlü analist PlanB ise, S2F modeline göre fiyatın 2021 yılı bitmeden 300.000 doları göreceğini düşünüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu