Kripto HaberleriAnalizBloomberg'den Bitcoin İçin 2020 Fiyat Tahmini - 10 Bin Dolar Görülecek Mi?

Bloomberg’den Bitcoin İçin 2020 Fiyat Tahmini – 10 Bin Dolar Görülecek Mi?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Son dönemlerde bir yukarı bir aşağı yönlü hareket eden BTC, sıkışık fiyat baskısı ile karşı karşıya. Yatırımcılar bu dönemde yatırım yapıp yapmamak konusunda kararsız kalırken, analistlerin söyledikleri an itibarı ile bir kısım yatırımcı tarafından oldukça önemli durumda. Yılın son ayına girilmesinden sonra Bitcoin ile ilgili tahminlerini ve fiyat öngörülerini paylaşan Bloomberg analizleri detaylı bir rapor hazırladılar.

2019 Yılı Nasıl Geçti?

2019 yılı genel olarak kripto paralar için iyi geçti. Büyük şirketlerin Bitcoin ile ilgili koyduğu yasakların çoğu bu dönemde kalktı ve BTC tüm dünyada daha yaygın ve kullanılabilir bir hal aldı. Sene başlarında 3000 dolarlı fiyatlarda olan BTC, 2019 yılı içerisinde en fazla 14.000 dolara kadar yükseldi.

2020 Tahminleri Neler?

Analistler yayınladığı raporda 2020 yılının genel itibarı ile iyi geçeceğini öngörüyor. 2019 yılındaki dip seviye olan 3350 dolar seviyesinin 2020 yılı içerisinde görülmeyeceği aksine bu sene içerisinde 12 bin doların üzerine yakın zamanda bir yükseliş görüleceği tahmin ediliyor.

Öte yandan BTC halving olayının olumlu etkilerinin olacağı ifade edilirken, BTC’nin altın ile paralel bir şekilde hareket ettiği vurgulandı. Eğer 2020 yılında altın değer kazanmaya devam ederse Bitcoin’de altına paralel olarak ciddi şekilde yükselişler yaşayabilir.

BTC’nin 2019 yılı zirvesi olan 14.000 dolardan yaklaşık yüzde 50 oranında daha düşük seviyede işlem gördüğünü ifade eden analistler, “bu durumun olması ciddi satış baskısı yaşanması ve fiyatın daha aşağı gitmesini engelleyen bir faktör” diyerek yakın zamanda 10.000 doların görülebileceğini ifade ediyor.

2020 yılında kripto paraları bekleyen maddeleri sıraladığımız yazımıza göz atmak için tıklayın:

İlgili Haber
2020 Yılında Bitcoin ve Kripto Paraları Neler Bekliyor?
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları