AnalizBitcoin

Bitcoin (BTC) Fiyatı 8.100 Dolara Kadar Geriledi – Önemli Seviyeler Neler?

Bitcoin fiyatı günlük kapanışın ardından ciddi bir satış baskısı ile karşılaştı ve fiyat 8.100 dolar seviyelerine kadar geriledi.

Bitcoin halving olayı öncesi birçok yatırımcıyı terste bıraktı ve 8.100 dolar seviyelerine kadar sert bir şekilde gerileme yaşadı. Yayın saatine göre 8600 dolar seviyelerine kadar toparlanan fiyat, hala çok agresif şekilde hareketlerine devam ediyor.

Önemli destek noktası bu dönemde özellikle 8100 dolar seviyeleri olarak karşımıza çıkıyor. Eğer bu seviyenin altına bir sarkma olursa BTC fiyatı 7400 – 7600 dolar seviyelerine kadar hızlıca bir düşüş yaşayabilir. Zira bu seviye 100 ve 200 günlük hareketli ortalamanın bulunduğu seviye olurken, geçtiğimiz günlerde 10.000 dolara yükselişteki en önemli kilit seviye görevini de üstlenmişti.

Güncel olarak trend yönünü belli etmek için haftalık kapanışa dikkat etmek gerekiyor. Düşüş tehlikesinin bittiğini ifade edebilmek için en kötü ihtimalle 8600 dolar seviyesi üzerinde bir kapanış olması oldukça önemli. 8600 dolardan ziyade 8800 dolar seviyesi üzerinde bir kapanış olması durumunda ana trend yönünün yukarı olduğu söylenebilir.

Öte yandan son düşüşten sonra 237 milyar dolar seviyelerine gerileyen kripto para piyasa hacmi kritik seviye olan 250 milyar doların altına gerilerken, BTC hakimiyetinin yüzde 67 seviyelerinde olması da dikkatlerden kaçmıyor.

Yatırımcılar Dikkatli Olmalılar

Daha önce birçok analizimizde bahsettiğimiz stop-limit emirlerinin ne kadar önemli olduğu bir kez daha anlaşılmış oldu ve stop seviyesi olarak belirlediğimiz 9400 dolar seviyeleri isabetli bir şekilde çalıştı.

Özellikle halving olayına 48 saatten az kalan şu zamanlarda paniklemeden bir strateji dahilinde işlem yapmak oldukça önemli olurken yatırımcılar özellikle stop-limit emir kullanarak ve direnç-destek noktalarını göz önünde bulundurarak yatırım yapmalılar.

Anlık fiyat hareketlerinde ve öncesinde önemli seviyelerden anında haberdar olabilmek ve piyasayı diğer yatırımcılarla değerlendirebilmek için Telegram Grubumuz‘a katılabilirsiniz.

İlgili Haber
Bitcoin Halving (Yarılanma) Nedir? Daha Önce Fiyatı Nasıl Etkiledi? Şimdi Nasıl Etkiler?
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu