AnalizBitcoin

Bitcoin (BTC) Fiyatı 9.200 Dolar Seviyesini Zorluyor

Bitcoin fiyatı gün içerisinde 9190 dolar seviyelerine kadar tırmandı.

Bitcoin fiyatı önemli bir direnç noktası olan 9200 dolar seviyelerini zorluyor. Yayın saatine göre 9140 dolar seviyelerinde işlem gören BTC, yukarı yönlü hareketiyle tüm kripto para piyasasının yeşil renge dönüşmesini sağladı.

Genel kripto para piyasası tekrar 250 milyar dolar seviyelerine yaklaşırken, altcoinler de BTC ile beraber yukarı yönlü hareketlerini sürdürüyor. Bunun yanı sıra BTC hakimiyetinin yüzde 68 seviyelerine kadar yükselmesi, olası bir sert düşüş veya yükselişte altcoinlerin BTC karşısında ciddi değer kaybedebileceği anlamına geliyor.

Geçtiğimiz günlerde de bu seviyeye kadar yükselen BTC fiyatının tekrar 8200 dolar seviyelerine kadar düştüğünü göz önünde bulundurarak FOMO (fırsatı kaybetme korkusu) etkisine kapılmadan yatırım yapılması tavsiye ediliyor.

Günlük olarak yatırımcısına yaklaşık yüzde 4 civarında kazanç sağlayan Bitcoin için güncel ve en yakın destek noktası 8700 – 8800 dolar seviyeleri olarak kendini gösteriyor.

Özellikle yükseliş devamı için günlük kapanışın 9.000 dolar üzerinde olması önemli olurken, en güçlü boğa sinyalinin görüleceği seviyesi ise günlük 9.200 dolar üzerindeki kapanış olacaktır.

Bitcoin fiyatını anlık olarak sitemizden takip edebilirsiniz: Bitcoin fiyatı

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu