AnalizBitcoin

Bitcoin (BTC) Fiyatı 9.600 Dolarlı Seviyelere Geriliyor! Peki Kritik Seviyeler Neler?

Bitcoin fiyatında yeniden düşüş yaşandı. Kritik seviyeler neler?

Bitcoin gün sonuna birkaç saat kala 9.600 dolarlı fiyat seviyelerini test etti. Kısa süreliğine bazı borsalarda 9.600 dolara kadar anlık olarak inip sonrasında biraz toparlayan Bitcoin fiyatı, yükseliş bekleyen birçok yatırımcıyı “ters köşe” yaptı.

Panik yapan bazı yatırımcılar saniyeler içerisinde satış yapıp yapmamayı düşünürken, bu dönemde her zaman olduğu gibi yine plan ve stratejisiz bir şekilde “panikle” yatırım yapan yatırımcılar kaybetmiş oldu.

Daha önceki analizlerimizde defalarca kez şubat ayının halving fiyatlanmasındaki son evre olduğunu dile getirmiş ve destek seviyelerine göre -stop loss emir kullanarak- yatırım yapılması gerektiğini belirtmiştik.

Haftalık kapanışta BTC’nin 9800 dolar seviyesi altında kapaması ilerleyen günlerdeki fiyatlanma için olumsuz olarak görülürken, güncel destek seviyeleri 9500, 9200 ve 8900 dolar seviyeleri olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle 9200 dolar seviyesinin altına düşülmesi durumunda halving fiyatlanmasının bittiğini ifade etmek mümkün olabilir.

Halving olayı öncesi piyasada “puslu” bir hava hakimken, yatırımcıların bu dönemlerde dikkatli olması öneriliyor ve asıl yükselişlerin halving olayından sonra başlaması öngörülüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu