BitcoinEthereum

Bitcoin (BTC) Fiyatı Bu Ülkede 66.300 Dolara Kadar Yükseldi: Aradaki Fark Büyüyor

Bitcoin (BTC) fiyatı Kore piyasalarında %16 daha yüksekten işlem görüyor.

2017 yılındaki boğa piyasasında sektörde olanların “Kimchi Premium” olarak tanıdıkları fiyat farkı yine etkisini göstermeye başladı.

Bitcoin Fiyatı 66.000 Doları Gördü

Söz konusu durum aslında kısa süreliğine başka ülkelerde de ortaya çıktı. Bitcoin fiyatı küresel borsalarda ortalama olarak 57.000 dolardan işlem görüyorken Güney Kore’deki borsalarda 66.300 dolara kadar yükseldi. Bu da küresel piyasalardaki fiyat ile yerel piyasalardaki fiyat arasında devasa bir uçurum oluşturmakta.

Ünlü gazeteci Larry Cermak konu hakkında yayınladığı gönderisinde de bu fiyat farkının an itibarıyla %16 olduğunu ve artmaya devam ettiğini vurguladı. Bithumb kripto para borsasında BTC fiyatının 66.300 dolara kadar yükselmesi kesinlikle Asya piyasalarında ciddi bir BTC ilgisi olduğunu göstermekte.

Cermak aynı zamanda 2017/2018 boğa sezonundaki fiyat farkına da dikkat çekti. O tarihlerde Kimchi Premium farkı %40’a kadar ulaşmış ancak bu sadece çok kısa bir süre devam etmişti.

Bu oranda bir fiyat farkının şimdi ortaya çıkması BTC fiyatı 57.000 dolar iken Güney Kore borsalarında fiyatın 80.000 dolar ve üzerine çıkmasını sağlayabilir.

Güney Kore’deki borsalara bakıldığında neredeyse bütün kripto paraların küresel fiyatların üzerinden alınıp satıldığı görülüyor.

Oluşan fiyat farkları arbitraj fırsatı verse de Güney Kore’deki kripto para borsalarında işlem yapmak için KYC gerekmekte. Birçok borsa da bu sebeple Güney Kore vatandaşlığını zorunlu kılıyor. Ethereum fiyatının da an itibarıyla %16 yüksekten işlem gördüğü ve 2.350 dolara ulaştığı görülmekte.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu