Kripto HaberleriAnalizBitcoin (BTC) Fiyatı Mayıs Ayında Nasıl Bir Performans Gösteriyor: Boğa Mı, Ayı...

Bitcoin (BTC) Fiyatı Mayıs Ayında Nasıl Bir Performans Gösteriyor: Boğa Mı, Ayı Mı?

Takip et

Kripto para piyasasında düşüş eğilimi devam ederken yatırımcılar artık umudunu Mayıs ayına bağladılar. Peki Bitcoin (BTC) fiyatı Mayıs ayında tarihsel olarak genellikle nasıl bir performans sergiliyor?

TradingView verilerine göre 2010 yılının Temmuz ayından itibaren veriler incelendiğinde BTC fiyatı Mayıs ayında geçtiğimiz 11 yılın 7 yılında bu ayı yükseliş ile kapatmış.

Tarihsel veriler incelendiğinde son 11 yıl içerisinde Bitcoin’in en iyi performans gösterdiği dördüncü ay Mayıs olarak gözlendi ve BTC 11 yılda Mayıs ayında ortalama olarak %289 yükseldi.

“Bitcoin Fiyatı Mayıs Ayı Sonunda Ortalama Olarak 32.000 Dolar İle 48.000 Dolar Arasında Olabilir”

FxPro’nun kıdemli piyasa analisti Alex Kuptsikevich, yaptığı açıklamasında şunları söyledi:

“Ay olarak değerlendirdiğimizde Mayıs ayının Bitcoin için göreceli olarak başarılı geçtiğini söyleyebiliriz. Son 11 yılda BTC fiyatı Mayıs ayında 7 kez yükseliş 4 kez ise düşüş gösterdi.

Mayıs ayında yaşanan yükseliş ortalaması %27, düşüş ortalaması ise %16 olarak kaydedildi. Bu senaryolar incelendiğinde BTC fiyatı Mayıs sonunda ortalama olarak 32.000 dolar ile 48.000 dolar arasında olabilir.”

Bununla birlikte geçmiş performansların gelecek için herhangi bir garanti teşkil etmediğinin bilinmesi gerekiyor. Bilindiği üzere 2020 yılından bu yana BTC piyasa yapısı epey değişti ve artık kurumlar ve büyük yatırımcıların fiyatlara etkisi daha fazla ölçülüyor. Bu yatırımcılar BTC’yi riskli varlıklar olarak gördüğü için küresel bir ayı piyasasında uzmanlara göre varlıklarını likidite edebilirler.

BTC fiyatı bu yazının yazıldığı anlarda 38.580 dolar seviyesinden işlem görüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

1 Yorum

guest

1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Rıza Yılmaz

Ya neresi Ralli dediğiniz para zaten 0.95 kuruştu, şu anda 1 TL civarında yani 6-7 kuruş için bunlar Ralli denmez ki, Ayrıca bu parayı tam 12, 13 aydır takip ediyorum Hep bu seviyelerde ne yukarı gidiyor ne Aşağı iniyor

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları