Bitcoin

Bitcoin (BTC) Fiyatı Nereye Gidiyor? Milyarder Novogratz Yorumladı!

Bitcoin fiyatının son durumu hakkında ünlü milyarder ve kripto para yatırımcısı Novogratz da konuştu.

Kripto para sektörü dün gece resmen deprem yaşadı. Bitcoin (BTC) fiyatının bir anda 40.000 dolar desteğini kaybetmesi, 24 saat içerisinde 750 milyon dolarlık likidasyona sebep oldu.

BTC’nin bu hareketi herkesin umutlarını bir nebze kırsa da ünlü bir milyarder bundan kolay kolay vazgeçmeyecek gibi duruyor.

Galaxy Digital CEO’su ve eski Goldman Sachs yöneticisi olan Mike Novogratz, BTC’ye olan inancını kaybetmemekte kararlı.

Novogratz, son satış sonrasında düşüncelerini açıkladı. BTC 37.700 dolara kadar gerilerken Novogratz’ın açıklamaları ise umut vermekte.

Analist, aslında bu düşüşün borsa kaynaklı olduğunu ve emtia piyasasının ayı piyasasına girdiğini belirtti. Ünlü milyarder, şu an 1,2 trilyon dolarlık kötü tahvil odaklı long pozisyon olduğunu belirtti.

BTC, Destek Bulmaya Başladı

Novogratz, kripto para sektöründe ise bu krizin dün gece yaşandığını düşünüyor.

Novo, Kripto paraların yükselişinin de hisse senetleri ile emtialar sağlam bir zemin bulana kadar gelmeyeceğini ifade etti.

Ünlü isme göre kripto para sektörü şimdiden ciddi bir satış yediği için ise destek bulmaya başladı bile.

Yani özetle Novo, tüm piyasalarda bir çöküş oldu ya da olacak ancak BTC bu düşüşü erken atlattı ve piyasalara gelecek olan düşüş dalgasına şimdiden tepki gösterdi ve atlattı diyor.

Galaxy Digital CEO’su daha önce yaptığı açıklamada BTC’nin 38.000 dolara kadar düşebileceğini ifade etmişti ve bu tahmininde haklı çıktı.

Novogratz’ın şimdi ise zeminin sağlamlaşmaya başladığını ve satışın bitebileceğini ima etmesi, yatırımcılara istedikleri umudu verebilir.

İlgili Haber
Bloomberg Analistleri: "Bitcoin (BTC) Dip Sinyali Veriyor!"

Bitcoin fiyatı an itibarıyla 38.800 dolar seviyesinde tutunmaya çalışıyor ve 38.000 dolar hala destek sunuyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu