AnalizBitcoin

Bitcoin (BTC) Fiyatı Tekrar Kritik Seviyelere Düştü! Peki Şimdi Ne Olacak?

Bitcoin fiyatındaki düşüşler gün içinde de devam ediyor? Peki yatırımcıları neler bekliyor?

BTC fiyatı geçtiğimiz günlerde her ne kadar 9000 doların üzerine yükseliş yaşasa da gelinen noktada tekrar 8500 dolar seviyelerine kadar düşüş yaşamış durumda. An itibarı ile satış baskının devam ettiği Bitcoin fiyatında, geçtiğimiz günlerde test edilen ve önemli olarak görülen 8450 dolar desteği tekrar test ediliyor.

Bitcoin (BTC) 1 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

BTC eğer 8700 doların altında bir haftalık kapanış yaparsa (yani bu gece saat 03.00’a kadar) 8450 dolar seviyesinin altına gerilemesi son derece muhtemel. Bu seviyeden sonra sırasıyla 8250 ve 7950 dolar seviyeleri önemli destek seviyeleri olarak belirlenirken, daha önce içinde bulunduğumuz mart ve nisan aylarının halving olayı etkisi ile “riskli” aylar olduğunu ifade etmiş ve düşüş beklendiğini belirtmiştik.

BTC haftalık kapanışında trend belirleyici seviye 8700 dolar olarak belirlenirken, bu seviyenin altında kalınması durumunda daha büyük düşüşlerin olabileceği tahmin ediliyor. En önemli direnç seviyesi bu dönemde 8700 ve 8900 dolar seviyeleri olurken trend belirleyici ve en önemli seviyenin ise 9200 dolar olduğu görülüyor.

Zira son birkaç gün içerisinde 9200 dolar direnci kırılamadı ve fiyat buradan geri sekerek, bu direnç seviyesi daha da güçlü bir hal almış oldu. Daha önceki dönemlere bakıldığında da 9200 dolar seviyesinin birçok kez destek ve direnç seviyesi olarak belirlendiği görülüyor.

Birçok analist halving olayı öncesi 10.000 doların üzerine bir yükseliş beklemezken asıl yükselişlerin halving dönemi sonrası olacağı düşünüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu