Ethereum

Bitcoin (BTC) Fiyatının Düşüşü En Çok Ethereum’a (ETH) Yaramış Olabilir!

Lider kripto para birimi Bitcoin'in ve piyasaların sert düşüşü, en çok Ethereum (ETH) yakımına yaramış olabilir.

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) özellikle ABD piyasalarının çökmesi ile beraber dibe sürüklendi. BTC, 24 saat içerisinde %8 düşüş yaşarken altcoinler de bunu takip etti. Ethereum (ETH) 24 saat içerisinde %7 düşüş yaşarken bundan fayda da elde etmiş gibi gözüküyor.

İlgili Haber
Ünlü Analist Düşüşe Geçen Bitcoin (BTC) Fiyatı İçin Bir Sonraki Destek Noktasını Açıkladı!

6,3 Milyar Dolarlık ETH Yakıldı

Ethereum, London hard forkundan sonra ciddi bir özelliğe kavuştu. EIP-1559 protokolü sayesinde ağda harcanan her gas ücretinin bir kısmı yakılmakta. Şimdiye kadar yakılan ETH miktarı ise adeta dudak uçuklatıyor. Şimdiye kadar 6,3 milyar dolar değerinde ETH yakıldığı aktarılmakta.

5 Ağustos tarihinden bu yana yakılan ETH miktarının 6,3 milyar dolara denk gelmesi kesinlikle ETH ağının gelişimini göstermekte. Watch The Burn tarafından aktarılan bilgilere göre her saat 1 milyon dolarlık ETH, günlük ise 4.900 adet ETH yakılmakta. Ethereum’un net arzı ise %37,15 azalmış durumda. Bazı analistler tam olarak bu sebepten ötürü ETH’nin BTC’den daha çok enflasyona dayanıklı olacağını vurgulamakta.

4 Mayıs tarihinden 6 Mayıs tarihine kadar olan sürede ise rekor miktarda ETH yakıldı. Ethereum ağındaki panik ve yatırımcıların yüklü satış yapması, işlem ücretlerinin artmasına neden oldu. İşlem ücretlerinin artması ise kendi işlemlerini öncelikli yapmak isteyen kullanıcıların daha fazla işlem ücreti ödemesine, böylece daha çok ETH yakılmasına neden oluyor. Ethereum’un devamlı olarak ETH yakması aslında hem düşüş hem de yükseliş esnasında ETH ağının bundan faydalanmasını sağlıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu