binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinBitcoin (BTC) Halving'i Yaklaşırken Analistler Beklentilerini Paylaştılar! İşte Detaylar

Bitcoin (BTC) Halving’i Yaklaşırken Analistler Beklentilerini Paylaştılar! İşte Detaylar

Analistler yaklaşan yarılanma olayının ardından kripto para piyasasında daha fazla yükseliş ivmesi potansiyelini vurguluyor.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin dünya çapında yatırımcıların ilgisini çekmeye devam ederken, broker Canaccord Genuity’nin yeni bir raporu, yaklaşan yarılanma olayının ardından kripto para piyasasında daha fazla yükseliş ivmesi potansiyelini vurguluyor.

Canaccord Raporu, Bitcoin Yarılanmasının ETF Momentumunu Yükseltebileceğini Belirtiyor

Bugün yayınlanan rapora göre, tarih, yarılanmayı takip eden aylarda Bitcoin ve kripto piyasası faaliyetlerinde bir artışın ufukta olabileceğini gösteriyor.

Michael Graham liderliğindeki Canaccord analistleri, ilk çeyrekte Bitcoin’de (BTC) yaşanan %60’ın üzerindeki yükselişi, spot borsa yatırım fonlarının (ETF’ler) onaylanması, yaklaşan ödül yarılanması ve finansal piyasalarda artan risk iştahı gibi birkaç temel faktöre bağlıyor.

Raporda, “Makro görünüm ve potansiyel faiz indirimlerinin zamanlaması belirsizliğini korurken, yaklaşan yarılanma olayı Bitcoin için ciddi yükselişe katkıda bulunabilir” deniyor.

İlgili Haber  Piyasadan Pozitif Ayrışan Bitcoin Cash (BCH) Neden Yükseliyor?

Canaccord, yaklaşık her dört yılda bir gerçekleşen ve madenci ödüllerinin %50 oranında azaltılmasını ve böylece Bitcoin arzının azaltılmasını içeren yarılanmanın önemini vurguluyor. Bir sonraki yarılanmanın 21 Nisan tarihinde gerçekleşmesi bekleniyor.

Öte yandan Rapor, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) ilk çeyrekte 11 ABD spot Bitcoin ETF’sini onaylamasının olumlu bir gelişme olduğunun altını çiziyor.

Canaccord, bu onayın özellikle bireysel yatırımcılar Bireysel Emeklilik Hesaplarına (IRA’lar) ve diğer vergi avantajlı hesaplara kripto para birimi riski eklemek istedikçe ivme kazanmaya devam edeceğini öngörüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail