Bitcoin

Bitcoin (BTC) İçin Bütün Gözler Bu Güne Kilitlendi!

Cuma günü 820 milyon dolarlık BTC opsiyon kontratının süresi bitiyor.

Şu an için bütün kripto para sektörü Bitcoin’in hareketini bekliyor ve beklenen hareket cuma günü gelebilir.

Lider kripto para birimi aylardır devam eden düşüş trendini kırmak üzere ve bu kırılımın kesinleşmesi için 58.000 dolar üzeri kapanış gerekiyor. Bu kapanış ise cuma günü süresi dolan 820 milyon dolarlık Bitcoin opsiyon kontratları ile gelebilir.

Bitcoin Fiyatı İçin Kritik Nokta

Ünlü kripto para analisti PlanB’nin S2F modeline göre Bitcoin fiyatı 110.000 doların üzerine doğru çıkmasını sağlayacak bir parabolik yükselişe hazır ve önümüzdeki günlerde böyle bir yükseliş görülebilir.

Analist, bütün olumsuz etmenler ve FUD unsurları bittiğine göre bu yükselişin önünde hiçbir şey görmediğini vurguladı. Özellikle Bitcoin ETF onayının gelmesi piyasayı 110.000 dolara kadar taşıyacak olumlu etkiyi oluşturabilir. Tabii ki bunun öncesinde de birkaç tetikleyici unsur gerekmekte.

15 Ekim tarihinde 820 milyon dolarlık opsiyon kontratının süresi bitiyor ve 4 Ekim tarihindeki olayın yaşanması fiyatı olumlu etkileyebilir. 4 Ekim tarihinde süresi biten opsiyon kontratlarının %8’i satış odaklı kullanılmış ve %92’si beklenen olumlu etkiyi oluşturmuştu. Ancak o tarihteki opsiyonların toplam değeri sadece 370 milyon dolardı ve bu sefer 820 milyon doların etkisi çok daha büyük olabilir.

Bitcoin’in 58.000 dolar üzerine çıkması ve kapanış yapması ise 64.000 dolara giden yolu aralayacaktır. Burada altcoinlerin ilk başta ezildiğine tanıklık etmek de mümkün.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu