AnalizBitcoin

Bitcoin (BTC) İçin En Kritik Seviyeler Neler?

Bitcoin birkaç gündür yatay seyrini sürdürüyor. Peki bu dönemde büyük bir rallinin başlaması için ya da ciddi düşüşlerin tetiklenmesi için en önemli seviyeler hangileri?

Bitcoin fiyatı bundan birkaç hafta önce 6450 dolar seviyesine kadar bir düşüş yaşasa da bu seviyenin altına düşmedi ve 7700 dolar seviyelerine kadar yükseldi. An itibarı ile 7200 dolar seviyelerinde işlem gören Bitcoin’in, yukarı yönlü mü yoksa aşağı yönlü mü bir hareket yapacak olduğu son derece merak ediliyor.

Yatırımcılar bu süreçte sene sonunun gelmesi ve kripto paralarda güvensiz bir ortamın oluşmasından dolayı yatırım yapmaktan kaçınıyor. Hal böyle olunca kararsız bir tavır sergileyen BTC fiyatı kararsız hareketini sürdürüyor ve yatırımcılar dikkat edilmesi gereken seviyeleri merak ediyor.

BTC Fiyatında Belirleyici Seviyeler Neler?

Bitcoin’de uzmanlara göre en önemli destek seviyesi 6450 dolar olarak belirlenmekte. Analistler bu seviyenin altına düşülmesi durumunda 5000 dolarlı seviyelere kadar bir gerilemenin olabileceğini öngörüyor.

Yükseliş yönündeki en büyük direnç ise 7800 dolar olarak gösteriliyor. Eğer BTC yakın zamanda 7800 dolar üzerine çıkarsa bu durumda 9000 doların üzerine kendini atabilir. İkinci olarak en önemli seviye olarak gösterilen 9000 dolar seviyesi ise trendi “düşüş” yönünden “yükseliş” yönüne çevirecek en önemli seviye olarak görülüyor.

Peki Beklenen Ne?

Analistler, 2020 Mayıs ayında olacak halving etkisi ve büyük grafikte yükseliş trendini bozmayan hareketlenmeye bakıldığı zaman bir sonraki durağın yükselişten yana olacağını ifade ediyor. Analistler kısa vadede olmasa bile orta ve uzun vadede BTC’nin yükseleceğini ve en az 8500 dolar seviyelerine kadar bir yükseliş görülebileceğini tahmin ediyorlar.

Öte yandan eğer 9000 dolar direnci de yakın zamanda kırılırsa halving öncesi ciddi artışlar tetiklenebilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu