AnalizBitcoin

Bitcoin (BTC) İçin Kader Anı: “Kemerleri Bağlayın!”

BTC, hala haftalık destek noktasının üzerinde.

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), haftalardır yavaş ve acılı bir şekilde yaşadığı düşüşüne uzun süredir devam etti. Birçokları bu düşüş hareketlerinden ve BTC’nin bir türlü yükseliş yönlü hareket yapmamasından dolayı piyasaya karamsar bir şekilde bakmaya devam ediyor.

Ancak son 24 saat içerisindeki yükselişler yatırımcıları bir nebze olsun rahatlatmış durumda.

Bitcoin İçin Son Durum Ne?

Bitcoin’de dün akşam saatlerinde günlük mumun yeşile dönmesi ardından yükseliş yönlü atakların geldiği gözlemleniyor. Bugün 49.000 dolar seviyelerine kadar yükselen fiyata 4 saatlik periyotta baktığımız zaman önemli bir direncin kırıldığını görüyoruz.

4 saatlik periyotta düşen trendi kıran BTC’de özellikle kırmızı dirence kadar bir yükseliş öngörülüyor. Hal böyle olunca analistlerin bir kısmı “BTC’de kemerleri bağlayın” şeklinde açıklamalarda bulunuyor.

Bitcoin fiyatının son 1 aylık performansı kesinlikle ayıların şehre geri döndüğünü düşündürüyor olsa da bu hafta her açıdan çok kritik olabilir.

Özellikle kırmızı destek kanalında tutunan BTC’nin alt tarafı kırmayıp buradan yükseliş yaşayarak trendin üstünü kırması, minör trendde yükseliş sinyalinin geldiğini gösteriyor. Eğer haftalık olarak da 49.000 dolar üzerinde bir kapanış gelebilirse büyük resimde de işlerin olumlu hale döndüğünü söyleyebiliriz.

Günlük bazda yüzde 6’dan fazla değer kazanan BTC, ayrıca tüm piyasanın da yeşil renge bürünmesini sağladı.

Ethereum tekrar 4000 dolar üzerine çıkarak yatırımcıya güven verirken en büyük 10 kripto para içerisinde en fazla dikkat çeken ise yüzde 15’lik yükseliş yaşayan AVAX oldu.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu