AnalizBitcoin

Bitcoin (BTC) Rallisi Bitti Mi? Teknik Analiz Neyi Gösteriyor?

Bitcoin'de önemli seviyeler hangisi? Dikkat edilmesi gerekenler neler?

Bitcoin kurumsal yatırımcılardan aldığı destekle 1 haftadır rekor üstüne rekor kırıyor. Bu süre zarfında 24.300 dolara kadar yükselen BTC fiyatında zaten geri çekilmeler bekleniyordu. Özellikle hiç dinlenmeden yüzde 25 seviyelerinde yükselen fiyatın bir noktada düzeltme hareketi yapacağı konusunda defalarca kez uyarılar yapılmıştı.

Gelinen noktada iyice şişen fiyat, koronavirüs mutasyonu ve Ledger’in hacklenmesi gibi haberlerin de tetiklemesiyle 21.800 dolarlara kadar gerileme yaşadı.

İlgili Haber
Yatırımcılar Dikkat! Yeni Haftada Bitcoin ve Altcoinler "Çıldırabilir"
İlgili Haber
Son Dakika: Binlerce Kişinin Ledger Bilgileri Çalındı! Alon Gal: "Bitcoin'i (BTC) Ben Düşürdüm."

Yayın saatine göre tekrar 23.200 dolarlara yükselen Bitcoin grafiğini incelediğimiz zaman en önemli seviyenin 21.800 dolarlar olduğu görülüyor. Özellikle bu seviye altındaki kapanışlar trendi tamamen düşüş yönüne çevirebileceğinden dolayı elinde BTC olan yatırımcıların zarar oranına göre sırasıyla 22.200 ve 21.800 seviyeleri altındaki birkaç saatlik kapanışlarda stop olması öneriliyor.

Bitcoin (BTC) 2 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview – Grafik tıklanarak takip edilebilir

Özellikle yeni alış yapmak isteyen yatırımcılar da bu seviyelere kadar “parçalı” bir şekilde alış yapabilir ve seviyelerin altına düşüş olması durumunda stop olma yolunu tercih edebilir.

Yine kritik ve önemli direnç seviyesi olan 23.200 – 23.300 seviyeleri üzerinde kalıcılık sağlamak önemli. BTC bu seviyeler üzerinde kalıcılık sağlarsa tekrar 24.000 dolar üzerine bir atak gelmesi muhtemel.

Ayrıca alış-satış yapmak ve altında stop olmak için sarı trend çizgileri de grafik üzerinden takip edilebilir.

Özetle; rekor seviyelere yükselen BTC fiyatı için bu geri çekilmeler son derece normal. Özellikle trendi değiştirebilecek seviyeler yukarıda belirtilmiş olup, bu seviyelerin altına düşülmediği sürece ilerleyen günler için korkulacak çok fazla bir şey olmadığı söylenebilir. Ancak her zaman en kötü senaryoya göre plan yapıp buna göre pozisyon almak son derece önemli.

*En doğru yatırım stratejisi destek noktalarından alış yapıp, direnç noktalarından satış yapmaktır. Kaba bir tabir ile “mal düşerken alınır, yükselirken satılır” stratejisini uygulamak yatırımcının yapacağı en doğru stratejilerdendir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu