binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizBitcoin (BTC) Rallisinin Önündeki Engel Ne? Ethereum (ETH) Düşmeye Devam Edecek Mi?

Bitcoin (BTC) Rallisinin Önündeki Engel Ne? Ethereum (ETH) Düşmeye Devam Edecek Mi?

10x Research kurucusu Markus Thielen'e göre, Ethereum'un bu döngüdeki zayıf performansı Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini de engelliyor.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

FTX’in iflasından sonra 2022 Kasım ayında dibe ulaşan Bitcoin 2023 yılından bu yana muazzam bir performans sergiliyor.

BTC, Ocak 2023’ten bu güne yaklaşık %270 oranında artış kaydederken, en büyük altcoin Ethereum (ETH) Bitcoin’e kıyasla daha zayıf bir performans sergiliyor. Zira, ETH Ocak 2023’ten bu güne %160 oranında artış kaydetti.

Ethereum’un bu zayıf performansını değerlendiren 10X Research kurucusu Markus Thielen, “ETH’nin zayıf temelleri, kripto ekosistemine geniş çaplı itibari para akışını engellediği için Bitcoin için bir engel haline geliyor.” dedi.

ETH’nin bu boğa döngüsünün “basket case’i” yani işlevsiz ve etkisiz kriptosu olduğunu savunan Thielen, ETH’nin zayıf temelleri nedeniyle BTC ve diğer altcoinleri de etkilediğini söyledi.

Burada 2020/2021 döngüsünde Ethereum’un muazzam bir performans sergilediğine dikkat çeken analist, o döngüde ETH‘nin yönlendirici olduğunu söyledi.

Bu döngünün ETH’nin zayıf temelleri nedeniyle 2020/2021 döngüsünden farklı olduğunu belirten analist, ETH fiyatında daha fazla düşüş olabileceğini belirtti.

“Ethereum mevcut döngünün basket case’i olmaya devam ediyor. Şaşırtıcı bir şekilde, BTC ve ETH %95 oranında yüksek korelasyona sahip bulunuyor.

Ancak Ethereum’un zayıf temelleri, kripto para piyasasına geniş çaplı para akışını engellediği için Bitcoin için bir engel haline geliyor.

Son 2020/2021 döngüsünde, Ethereum’un eski bankacılık sisteminin yerini alması beklendiğinden ETH yönlendiriciydi ancak Ethereum geliştiricileri yeterince hızlı tepki vermedi. Ve bu başarısızlık ETH’nin bu döngüde Bitcoin karşısında zayıf kalmasına neden oldu.

ETH’nin zayıf kalması BTC/ETH arasındaki yüksek korelasyon nedeniyle Bitcoin’in gidişatını olumsuz etkiliyor. Ayrıca zayıf temeller Ethereum ekosistemine de felaket getiriyor.

ETH kaynaklı para girişinin azlığı, Ethereum fiyatının Bitcoin’e göre daha sert düşmesinin de bir nedeni olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca ETH’nin düşmesinde FTX’in transferleri de etkili oluyor.”

Ethereum’u Ne Bekliyor?

Ethereum‘un Bitcoin karşısındaki zayıf performansı karşısında Markus Thielen dışında piyasa analistleri de fiyatta düşüş bekliyor. Zira analistler, ETH‘nin kritik 3.100 dolar seviyesini tutamaması durumunda düşüşün devamının gelecebileceğini ve ETH’nin 2,900 dolara kadar gerileyebileceğini düşünüyor.

Ancak analistler ETH’nin 3.100 doların üzerinde kalmayı başarması durumunda düşüş eğiliminin bitebileceğine inanıyor.

Ethereum yazım esnasında 3,070 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail