BitcoinHaberler

Bitcoin (BTC), Rekor Üstüne Rekor Kırıyor!

Bitcoin rekora doymuyor. BTC, bugün itibarı ile Türk lirası bazında daha önce görülmeyen seviyelere ulaşıldı.

Bitcoin an itibarı ile 11.800 dolardan işlem görerek 2020’nin rekor seviyelerinde dolaşmaya devam ederken başka rekorlara da imza atmaya devam ediyor. Ünlü kripto değer Türk lirası bazında en tepe seviyeyi görerek bazı borsalarda gün içerisinde 83.000 TL’ye ulaştı ve yeni bir piyasa değeri rekoruna imza atmış oldu.

Lider kripto para birimi gün içerisinde global piyasalarda 11 bin 800 doların üzerini gördükten sonra Türk lirası bazındaki fiyatıyla yeni bir rekor daha kırmış oldu. Ünlü kripto para birimi an itibarı ile BtcTurk’te 82.500, Paribu’da ise 82.200 Türk lirası seviyelerinde işlem görüyor.

Söz konusu rekor her iki borsanın işlem hacimlerindeki büyümeyi de beraberinde getirdi. Buna göre BtcTurk’te son 1 gün içinde 466 milyon, Paribu’da ise 188 milyon TL’lik ticaret gerçekleşti.

BTC’nin bu yükselişleriyle beraber kripto para piyasasının toplam değeri 352 milyar dolara ulaşırken hakimiyet ise yüzde 62 seviyelerinde.

*Dolar gün içerisinde 6.96 TL seviyelerindeydi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu