BitcoinHaberler

Bitcoin (BTC) Saldırı Altında! Bitcoin.org Kapandı!

Bitcoin'de fiyat artışına bağlı olarak saldırılarda artıyor

Bitcoin‘de fiyat artışları sonrası sık sık görülen DDoS saldırıları yeniden artmaya başladı. Bitcoin kodu barındıran web sitesi Bitcoin.org, bugün DDoS saldırısına uğradı ve kapandı.

Dağıtılmış Ağ Saldırıları, genellikle Dağıtılmış Hizmet Reddi (DDoS) saldırıları adıyla bilinir. Bu tür saldırılar, bir şirketin web sitesini sağlayan altyapı gibi, herhangi bir ağ kaynağı için geçerli olan belirli kapasite sınırlarından faydalanır. DDoS saldırısı, saldırıya uğrayan web kaynağına birden çok istek göndererek web sitesinin çok sayıda isteği işleme kapasitesini aşmayı ve doğru şekilde çalışmasını engellemeyi amaçlar.

Gün içerisinde saldırıya uğran Bitcoin.org, Bitcoin’in en popüler yazılım sürümü olan Bitcoin Core’a ev sahipliği yapıyor. Söz konusu saldırı Bitcoin blok zincirinin kendisine değil, açık kaynak kodunun bir kopyasını barındıran web sitesine gerçekleştirildi. Sitenin erişilmez olduğu süreçte Bitcoin’ciler torrent üzerinden verileri yaymaya devam etti. Bitcoin Core’u manuel olarak indirmeye yarayan “mıknatıs bağlantısı” içeren dosya torrent aracılığıyla paylaşıldı.

Saldırıdan kısa süre sonra Bitcoin.org yayınına devam etti. Sitenin korunmasına yardımcı olan geliştirici Cobra Coindesk’e yaptığı açıklamada ” Boğa piyasasında oldukça sık gördüğümüz büyük bir DDos saldırı ile vurulduk. Bu saldırı bizi bir süre aşağıya çekti. Saldırganların ne kadar devam etmek istediğine bağlı olarak gidip gelebiliriz.” dedi.

Saldırı nedeniyle Bitcoin ağında herhangi aksama yaşanmadığı bildirildi.

*Bitcoin Core, bir Bitcoin düğümü olarak hizmet etmek üzere tasarlanmış ücretsiz ve açık kaynaklı bir yazılımdır ve Bitcoin ağını bir dizi Bitcoin düğümünü olarak oluşturur.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu