AnalizBitcoin

Bitcoin (BTC) Sınır Tanımıyor: Uzmanlar Zirve İçin Hangi Seviyeyi İşaret Ediyor?

Bitcoin fiyatı 53.000 doların da üzerine çıktı ve rekor tazeledi. Peki uzmanların görüşleri ne yönde?

Bitcoin (BTC), 1 günlük bekleyişten sonra bugün yine rekor kırdı ve 53.000 dolar seviyesine ulaştı. 1 Ocak 2021 tarihinde 29.000 dolardan işlem gören Bitcoin (BTC), 53.000 dolara kadar yükselerek neredeyse değerini ikiye katladı. 2 ay gibi kısa bir sürede böyle bir yükselişin yaşanmasının arkasında ise kurumsal yatırımcılar ve oluşan FOMO yer alıyor.

Bitcoin Fiyatı Nerede Mola Verecek?

Peki uzmanlar Bitcoin fiyatı hakkında ne düşünüyor ve yükselişin tepe noktası neresi olacak? Neredeyse 1 trilyon dolarlık piyasa değerine ulaşan Bitcoin, Tim Draper’a göre hala gidecek çok yola sahip. Ünlü risk sermayedarı Tim Draper, Bitcoin’e erken safhada yatırım yapanlardan birisi. Bundan yıllar önce 2022 yılı sonunda 250.000 dolarlık Bitcoin fiyat tahmininde bulunan Draper, BTC fiyatının tahminine doğru ilerlediğine canlı tanıklık ediyor.

Tim Draper 250.000 dolarlık tahmin ile geçtiğimiz yıl eleştiri konusu olsa da şu an herkes bunun mümkün olabileceğini konuşmakta. Draper’e ek olarak ünlü kripto para analisti PlanB de fiyat tahmini yapmadan önemli bir açıklamada bulundu.

PlanB, insanların itibari paralara olan inancını kaybettiğini ve artık Bitcoin’in kendini kanıtladığını vurguladı. PlanB’ye göre “Bitcoin’i içeren yeni ve dijital dünya, eski dünyayı yemeye başladı”. Son günlerde neredeyse herkesin Bitcoin ve kripto paraları konuşuyor olması ise bu değişimin gerçek olduğuna işaret etmekte.

Dünya çapında Bitcoin ilgisini ölçen Worldwide Bitcoin Interest tarafından hazırlanan tabloda da Bitcoin hakkındaki olumlu tweetlerin ne kadar ciddi bir şekilde arttığı görülüyor. Bütün bunlar, fiyatın altı haneli seviye görülene kadar rahat etmeyeceğine işaret etmekte.

*Yatıırm tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu