blank
EthereumHaberler

Bitcoin (BTC) Sonrasında Ethereum (ETH) İçin de Beklenen Başvuru Yapıldı

Varlık yönetim şirketi VanEck, Ethereum için ETF başvurusu yaptı.

Çoğunlukla lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) hakkında duyulan ABD’deki ETF başvurularına bu sefer Ethereum (ETH) dahil oldu. Yönetimi altında milyarlarca dolar bulunan varlık yönetim şirketi VanEck, Ethereum ETF’i için resmen başvuru yaptığını açıkladı.

Ethereum ETF Başvurusu Yapıldı

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na Ethereum ETF başvurusunu resmen aktaran VanEck yönetimi, bunun kabul edilmesi durumunda da CBOE BZX borsası üzerinde ürünün alım satıma sunulacağını açıkladı.

VanEck tarafından yapılan açıklamada özellikle Ethereum 2.0’ye geçilmesinden sonra ETH’ye yoğun bir ilgi olacağı vurgulandı. Ethereum şu an geçiş sürecinde olsa da Ethereum 2.0 için yıl sonuna işaret ediliyor. SEC’nin ilgili başvuruyu 2 ay içerisinde görüşmeye alması ve eğer uzatma hakkını kullanmazsa 45 gün içerisinde de cevap vermesi gerekiyor. Daha önce yapılan Bitcoin ETF başvurularına olumsuz yanıt veren SEC, son başvuru için ise süre uzatma hakkını kullandı.

Ethereum fiyatı hali hazırda EIP-1559 ve Ethereum 2.0 beklentisi ile yükselişe geçti ve kısa süre önce 3.500 dolar barajı da aşıldı. ETH fiyatının şimdi ise kurumsal yatırımcı akını ve olası bir ETF kabulü ile ciddi bir yükseliş elde etmesi mümkün olabilir. VanEck daha önce de Aralık 2020 de Bitcoin ETF başvurusu yapmıştı ve şu an ilgili başvuru SEC’nin ajandasında yer alıyor.

*Haber verme hakkı kapsamında paylaşılan bu haber herhangi bir yatırım ve finansal tavsiyesi niteliği taşımaz.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu