BitcoinHaberler

Bitcoin (BTC) Tesla’yı İkna Etti! Sırada Apple Mı Var?

Tesla'ın hamlesi Bitcoin'e yeni bir bakış kazandırdı.

Tesla’nın Bitcoin alımıyla hızlanan piyasa gözünü diğer devlere çevirdi. Analistler arasında PayPal ve Square ve Tesla’nın girmesiyle büyük kabul gören kripto sektörüne Apple da girecek mi tartışmaları başladı.

Apple 2.3 trilyon dolarlık piyasa değeri ile dünyanın en büyük halka açık şirketi. Apple’ın Tesla’ın yaklaşık 3 katı büyüklükte oluşu ve mevcut kullanıcı ağı düşünüldüğünde böyle bir girişim kurumsal anlamda tam kabullenmeyi getirebilir.

Aracı kurumlardan RBC Capital Markets tarafından yayınlanan bir rapor Apple’ın kripto para sektörüne girmesinin onun için çok karlı bir hamle olacağını sayılarla ifade ediyor.

Raporda özelikle koronavirüs salgını sonrası insanların daha fazla dijital ödeme sistemlerine yöneldiğine vurgu yapılıyor. Apple’ın kullanıcılarına sunacağı kripto para cüzdanı sistemiyle 40 milyar dolardan fazla kazanç elde edebileceğini iddia eden rapor, bu durumun ABD’yi kripto para sektöründe lider konuma getireceğini belirtiyor.

Bu konuda oluşturulacak uygulamanın ABD hukukunda karşılaşabileceği yasal engellerden nasıl kurtulabileceği de raporda detaylı anlatılıyor.

Özelikle Apple müşterileri arasında kapalı devre bir kripto transferi sistemi kurmanın KYC (kimlik doğrulama) engellerini aşabileceği belirtiliyor.

Analistler Apple’ın kripto para ticareti ve kripto para saklama hizmeti sunma işine girmesi durumunda, ABD’nin en çok kripto para varlığına sahip ülke konumunda olacağını ve bu durumunda ABD’nin Bitcoin ve kripto paraları yasaklama ihtimalini azaltacağını düşünüyor.

Tesla’ın Bitcoin yatırımı ile kurumsal yatırımcı kanadında yeni bir sayfa açıldı. Rekabet halinde olan birçok teknoloji şirketi geleceği yakalamak adına erken hamle yapabilecek mi takip ediyor olacağız.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu