Kripto HaberleriAltcoinBitcoin (BTC) ve Altcoinler Yükselirken Kurumsal Yatırımcının İlgi Duyduğu Kripto Paralar Belli...

Bitcoin (BTC) ve Altcoinler Yükselirken Kurumsal Yatırımcının İlgi Duyduğu Kripto Paralar Belli Oldu!

Takip et

Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) de yükseliş elde etmesini sağlayan Ethereum (ETH) rallisi, şimdi bütün piyasayı yeşillendirdi. Polygon (MATIC) gibi bazı altcoinler %70 gibi bir yükselişi 1 haftada elde etti ve altcoinlerin genel olarak yeniden canlandığı söylenebilir. Kurumsal yatırımcı ise tam olarak bu fırsatı görmüş gibi gözüküyor.

XRP ve SOL, Kurumsal Yatırımcının Gözdesi

CoinShares tarafından aktarılan en güncel haftalık rapora göre kurumsal yatırımcı direkt olarak gözünü altcoinlere çevirdi. Kurumsal yatırımcının Solana (SOL) ve XRP odaklı bir ilerleme kaydettiği görülüyor. CoinShares raporunda geçtiğimiz hafta 12 milyon dolarlık yatırım yapıldığı vurgulanırken 15 milyon dolarlık kısa vade odaklı BTC pozisyonu açıldığı da belirtildi. Uzun vadeli yatırımın toplam miktarı ise 2,6 milyon dolar olarak belirlendi.

CoinShares, yönetimi altındaki BTC ürünlerinin toplam bakiyesinin %11,4 arttığını aktarırken bunun 17,8 milyar doları gördüğünü belirtti. Kurumsal yatırımcı son haftada 2,5 milyon dolarlık ETH yatırımını çekerken 2 milyon dolarlık ETH yatırımı yapıldı ve burada aslında ETH’nin ekside kaldığı söylenebilir. Solana ise hiçbir çıkış olmadan yarım milyon dolarlık yatırım geliri elde etti. XRP de aynı oranla bunu takip etti.

XRP aslında kısa süre önce kurucu ortak Jed McCaleb‘in bütün XRP tokenlerini satmasından dolayı olumlu bir konuma ulaştı. Bu da XRP’nin yıllardır devam eden satış baskısının artık resmen bittiğini ortaya koymaktadır. Solana ise bir haftada %35 üzeri yükseliş elde etmeyi başardı.

İlgili Haber
Ripple'dan (XRP) Resmi Açıklama Geldi: Yıllardır Süren Bela Nihayet Bitti!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

2 YORUMLAR

guest

2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Mucit

Çok fazla xrp duyuyorum bu sayfadan.En iyisi bir short gireyim büyük ihtimalle sağlam düşecek 🤣

Anonim

Düşmez.. en düşüğü gördük zaten….

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları