AnalizBitcoin

Bitcoin (BTC) Volatil Şekilde Hareket Ediyor – Fiyat 6.000 Dolar Üzerinde Tutunabilecek Mi?

Bitcoin fiyatındaki hareketlenmeler neyi gösteriyor? İlerleyen günlerde neler yaşanacak?

Bitcoin fiyatı gün içerisinde 6.900 dolar ile son günlerin zirvesine yükselmesinin hemen ardından büyük bir düşüş yaşayarak yatırımcılarını şoka uğrattı. 6.100 dolara kadar gerileyen fiyat daha sonrasında ise bir anlık 5.700 dolara kadar düştü. Böylelikle günlük dalgalanma oranı yüzde 22’leri buldu.

Kısa süre içerisinde değer kaybeden Bitcoin daha sonrasında 6.100 dolara kadar yükselirken, bir anda yaşanan bu düşüşün sebebinin ne olduğu hakkında ise sorular yanıt bulmadı. Ancak günlük kapanışa 2 saat kala fiyatın tekrar 6.000 dolar üzerine çıkması yatırımcılar tarafından olumlu karşılandı.

5.800 dolar seviyesine düşüş yaşanmasının ardından bazı yatırımcılar anında panikleyerek kritik düzeylerde satış yaparken, bazı Bitcoin sahipleri ise düşüşün kısa süre içerisinde eski seviyelere dönmesi ve 6.200 dolara yakınlaşması sonrasında panik durumundan kurtuldu.

Bitcoin’de Genel Görünüş Ne?

Bilindiği gibi corona virüs etkisi ile tüm dünyada piyasalar adeta dibe çakıldı. Bakıldığı zaman ABD borsaları haftayı düşüşle (yüzde 5) kapatırken, bu süreçte toparlama gösteren tek yatırım aracı Bitcoin oldu. Daha önceki analizimizde BTC’nin 6.000 dolar üzerine çıkmasının FOMO etkisi yaşatabilecek olduğuna değinmiş ve bazı kritik noktalardan bahsetmiştik.

İlgili Haber
Bitcoin'de (BTC) Önemli Trend Çizgileri Hangi Seviyelerde? Büyük Resimdeki Detaylar Neler?

Bakıldığı zaman 6.000 doların üzerine çıkılmasıyla Bitcoin tüm dünyadaki yatırımcıların dikkatini çekmiş gibi görünüyor. Daha önceki analizimizde bahsettiğimiz grafiğin güncel hali aşağıdaki gibi olurken an itibarı ile kırmızı alanın üzerinde çıkıldığı görülüyor.

Bitcoin (BTC) Günlük Grafik Trend Çizgileri – Kaynak: Tradingview

BTC’nin bu dönemde önündeki direnç noktaları 6450 ve 6900 dolar seviyeleri olurken, destek noktası ile 6000 ve 5600 dolar seviyeleri. Yatırımcıların tam da yeni yatırım aracı arayışında olduğu şu günlerde BTC’nin yükseliş yaşaması ve birkaç gün içerisinde yüzde 40 gibi ciddi kar fırsatları vermesi birçok yatırımcının piyasaya olan ilgisini arttıracaktır.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu