binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinBitcoin (BTC) Yaşadığı Düşüş Sonrası Nasıl Hareket Edecek? Hızlı Bir Toparlanma Gelecek...

Bitcoin (BTC) Yaşadığı Düşüş Sonrası Nasıl Hareket Edecek? Hızlı Bir Toparlanma Gelecek Mi? Analistler Tahminlerini Paylaştı!

Bitcoin'deki düşüşün nedeni ne, BTC önümüzdeki günlerde nasıl hareket edecek? Analistler açıkladı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Lider kripto para birimi Bitcoin sabah saatlerinde ani bir düşüşle 66.000 dolar seviyelerine geriledi. BTC’deki bu düşüş altcoinlere de sirayet ederken Ethereum (ETH), Solana (SOL) BNB ve Dogecoin’in (DOGE) de benzer kayıplar yaşadı.

SOL %7’nin üzerinde düşüşle 184 dolardan işlem görürken Dogecoin %9’a varan düşüş yaşayarak 0,189 dolara geriledi.

Bitcoin ve altcoinlerdeki bu ani ve sert düşüş yatırımcıları tedirgin ederken düşüşün devam edip etmeyeceği merak konusu oldu.

Bu noktada Coindesk’e konuşan Bitfinex analistleri yaşanan düşüşün bazı uzun vadeli yatırımcıların satış yapmalarından kaynaklandığını belirtti.

BTC’nin önümüzdeki haftalarda konsolide olmasını ve belirli bir aralıkta kalmasını beklediklerini belirten Bitfinex analistleri şu açıklamalarda bulundu:

“Özellikle Uzun Vadeli Sahipler (LTH’ler) arasında daha önce hareketsiz olan BTC arzı satıldığından (her ne kadar önceki boğa piyasası zirvelerinden nispeten daha küçük bir ölçekte olsa da) ani bir düşüş yaşadık.

Bu noktada da Bitcoin’in muhtemelen önümüzdeki haftalarda belirli bir aralıkta konsolidasyona devam edeceğine inanıyoruz.

Zira LTH kohortu (155 günden fazla BTC sahipleri) arasında stratejik bir kâr elde etme gözlemleniyor.”

“Yatırımcılar Bitcoin’e Karşı Temkinli Yaklaşıyor!”

Bitfinex analistleri dışında FxPro kıdemli analisti Alex Kuptsikevich de Bitcoin beklentilerini paylaştı.

Bitcoin’in Bitcoin’in 71.000 dolar seviyesinde dirençle karşı karşıya olduğunu belirten analist, düşüşün daha geniş piyasaların riskli varlıklara karşı ihtiyatlı davranması nedeniyle yaşandığını ifade etti.

“Bitcoin’in bu hafta 71.000 doların üzerine çıkmaya yönelik dördüncü girişimi başarısız oldu.

S&P500 başka bir yüksek seviyede kapanmasına rağmen, Nasdaq100 bir miktar aşağı yönlü eğilim gösteriyor. Nasdaq100’deki bu eğilim ve yaşanan son düşüş yatırımcıların BTC gibi riskli varlıklara karşı temkinli bir tutumun göstergesidir.

Bitcoin bu eğilim ve temkinli yaklaşım nedeniyle 71.000 dolarda güçlü bir direnç buldu ve 69,500 dolar ile 68,500 bin dolar seviyeleri ilgimizi çekiyor.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail