AnalizBitcoin Cash

Bitcoin Cash 2018 yılının en düşük fiyat seviyelerinde

Nexo

Bitcoin’in çatalanmasıyla ortaya çıkan ve birçok çevre tarafından Bitcoin’den daha iyi bir teknolojiye sahip olduğu savunulan Bitcoin Cash (BCH) 2018 yılının en düşük fiyat seviyesini gördü. 500 dolardaki psikolojik desteğin altına düşmesinden sonra ardı ardına panik satışlar gelmesi ve piyasanın zaten bu süreçte sıkıntılı olması sebebiyle 462 $ ile bu senenin en düşük fiyat seviyesini görmüş oldu.

An itibarı ile 471 $ seviyelerinde işlem gören BCH fiyatı, 470 dolardaki destek seviyesinin altında fazla kalırsa ve piyasadaki olumsuz hava devam ederse 450 dolar seviyelerine kadar gerileyebilir.

Bilindiği gibi altcoinlerin çoğu Bitcoin fiyatı ile beraber hareket ediyor. Bitcoin sert bir şekilde düşmeye başladığı zaman hiçbir altcoin buna dayanmıyor hatta hepsi BTC’nin düştüğü orandan daha fazla değer kayıpları yaşıyor. Bu durumdan en çok etkilenen coinlerden birisi olan Bitcoin Cash ile yatırım yaparken mutlaka Bitcoin’in hareketlerine göre pozisyon almakta fayda var.

Bitcoin’in 6000 doların altını görmesi durumunda BCH’ın 450 dolar altına düşmesi çok muhtemel. Fakat BTC’deki yukarı yönlü sert bir hareket BCH‘ın bir o kadar yükselmesinde etkili olacaktır.

Bu süreçte özellikle altcoin yatırımı yaparken Bitcoin hareketlerini iyi izlemek ve yapılan yatırımlara stop loss emri koymak olası ciddi kayıpların önüne geçmekte etkili olacaktır.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı