binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinBitcoin Cash, Bitcoin'den Daha Mı İyi?

Bitcoin Cash, Bitcoin’den Daha Mı İyi?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin’in çatallanmasından meydana gelen Bitcoin Cash, son zamanlarda BTC’nin yukarı yönlü hareket etmesiyle ciddi yükselişler yaşayan kripto paralardı. Tam da bu yükselişin akabinde Bitcoin Cash kurusucu Roger Ver’in “Bitcoin Cash gerçek Bitcoin’dir ve Bitcoin’den daha hızlıdır” açıklamaları yine gündeme oturdu. Peki bu durum gerçekten böyle mi?

Teknik olarak bakıldığı zaman Bitcoin’in blok boyutu 1MB olurken Bitcoin Cash’de blok boyutları 8MB olarak ayarlandı ve bununla beraber ölçeklenebilirlik problemlerinden kurtulmak amaçlandı.

Ancak birçok uzmana göre Bitcoin’deki “lightning network” çözümü ölçeklenme problemini giderdi ve Bitcoin piyasadaki bütün kopyalarına göre en hızlı ve güvenilir kripto para olarak gösteriliyor.

Bakıldığı zaman en merkeziyetsiz kripto para da yine Bitcoin olarak karşımıza çıkıyor. Bitcoin Cash ve Bitcoin SV’nin hali hazırda kurucuları gündemi meşgul ederken ve bu kişilerin kim olduğu belliyken, Bitcoin’in kurucusunun kim olduğu asla bilinmiyor ve bu da onu merkeziyetsiz ve tamamen sahipsiz yapıyor.

Öte yandan ilk kripto para Bitcoin, tüm piyasaya kendini kabul ettirmiş ve şuanda piyasanın yüzde 66’sına hükmeden tek kripto paradır. Ayriyeten birçok uzman tek gerçek kripto paranın Bitcoin olduğunu ifade ederek, “Bitcoin Cash gibi kopyalara asla para yatırmayacağız” şeklinde açıklamalarla gündeme geliyor.

İlerleyen süreçlerde ne yaşanır bilinmez ancak tüm bunlar ışığında Bitcoin, merkeziyetsiz ve sahipsiz olması, kitleler tarafından kabul görülmüş olması, şu zamana kadar hacklenememiş olması ve ilk kripto para olması sebebiyle şu anda da ilerleyen yıllarda da piyasanın tek gerçek sahibi olacak.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail